Jakov Fak med strelskim nastopom. Foto: Reuters
Martin Fourcade
Martin Fourcade je takole hitel zmagi naproti. Foto: Reuters
Magdalena Neuner
Magdalena Neuner je zanesljivo dobila šprintersko tekmo in si pritekla že 11. zlato medaljo na svetovnih prvenstvih. Foto: Reuters
Teja Gregorin
Teja Gregorin bo na nedeljskem zasledovanju napadala z 11. mesta. Foto: SZS
Fak in Gregorinova tik za deseterico

Fourcade je zgrešil dvakrat, a kljub temu za 15 sekund ugnal Norvežana Emila Hegleja Svendsna, ki je tudi pustil dve tarči nepokriti. Tretje mesto je z brezhibnim streljanjem osvojil Šved Carl Johan Bergman.

Fak se ni najbolje počutil
Slovenci po četrtkovi senzaciji in srebru v mešani štafeti niso posegli po medaljah. Najboljši je bil Jakov Fak na 11. mestu. Zgrešil je le enkrat, a je bil nekoliko počasnejši v smučini, saj je za zmagovalcem zaostal minuto.

"Slabše streljanje kot v mešani štafeti je tudi posledica slabšega počutja v smučini. Enostavno se nisem počutil tako dobro in tako telesno močnega, kot bi si želel. Pričakovanja so vedno visoka in čeprav je z minuto zaostanka za zmagovalcem kazalo slabše, je bil razplet vseeno kar ugoden. Seveda bom to poskušal v zasledovanju izboljšati in potrditi dobro formo," je napovedal Fak.

Bauerju se je zatresla roka
Klemenu Bauerju
je do zadnjega streljanja kazalo zelo dobro, nato pa je zgrešil štiri strele in zdrsel na 44. mesto. Pred njim je na 39. mestu končal Janez Marič, medtem ko je bil Vasja Rupnik 71.

Gregorinova pokrila vse tarče
Tudi v ženski konkurenci (7,5 km) je bila najboljša slovenska uvrstitev 11. mesto, ki ga je osvojila Teja Gregorin. Uspel ji je brezhiben strelski nastop. Za zmagovalko, staro in novo prvakinjo, Nemko Magdaleno Neuner, ki je prav tako pokrila vse tarče, je zaostala slabo minuto. Neunerjeva je na veliko veselje domače publike (približno 28.000 gledalcev) slavila pred Belorusinjo Darjo Domračovo in Ukrajinko Viktorijo Semerenko. Od Slovenk sta nastopili še Andreja Mali (26.) in Lili Drčar (93.).

Gregorinova: Nikamor ni šlo
"Strelsko bi bila lahko še malenkost hitrejša, vendar sem z ničlo vendarle lahko zadovoljna. Tekaško pa se je v dveh dnevih situacija kar precej spremenila. Skoraj ne morem verjeti, da sem bila v mešani štafeti tako živahna, danes pa ni šlo nikamor. Edinole utrujenost po neprespani noči, ko smo osvojili kolajno, je morda lahko botrovala takšni razliki. Proga je bila zaradi visokih temperatur zelo težka in najbrž bo jutri podobno, ko bomo spet nastopile za fanti. Razmere bodo vseeno bistveno bolj enakovredne za vse tekmovalke in z 11. mesta se je možno prebiti še bolj naprej," je po sobotnem nastopu dejala Gregorinova.

Na nedeljsko zasledovalno tekmo (13.15/16.00) so se uvrstili Fak, Marič in Bauer ter Gregorinova in Malijeva.

* - zgrešeni streli/kazenski krogi

Šprint (Ž), 7,5 km: * 1. M. NEUNER NEM 21:07,0 (0) 2. D. DOMRAČOVA BLR +15,2 (0) 3. V. SEMERENKO UKR 37,6 (0) 4. H. EKHOLM ŠVE 44,9 (0) 5. M.-L. BRUNET FRA 46,7 (0) 6. T. BERGER NOR 52,4 (1) 7. S. SLEPCOVA RUS 1:03,5 (0) 8. O. VILUHINA RUS 1:05,3 (0) 9. M. DORIN HABERT FRA 1:13,5 (1) 10. A. KUZMINA SLK 1:19,8 (2) ... 11. T. GREGORIN SLO 1:24,8 (0) 26. A. MALI SLO 2:20,0 (1) 93. L. DRČAR SLO 5:32,9 (4) * - zgrešeni streli/kazenski krogi

SVETOVNI POKAL
SKUPNI VRSTNI RED Moški (20/26): 1. M. FOURCADE FRA 834 točk 2. E.-H. SVENDSEN NOR 807 3. A. BIRNBACHER NEM 632 4. S. FOURCADE FRA 570 5. B. WEGER ŠVI 511 18. J. FAK SLO 390 41. K. BAUER SLO 150 68. V. RUPNIK SLO 33 83. J. MARIČ SLO 19 Ženske (20/26): 1. M. NEUNER NEM 990 točk 2. D. DOMRAČEVA BLR 945 3. K. MÄKÄRÄINEN FIN 807 4. T. BERGER NOR 790 5. O. ZAJCEVA RUS 783 13. T. GREGORIN SLO 438 49. A. MALI SLO 86