Ole Einar Björndalen je mesec dni pred svetovnim prvenstvom v vse boljši formi. Foto: Reuters
Vasja Rupnik
Vasja Rupnik se je najbolj izkazal med slovensko četverico. Foto: MMC RTV SLO

Emil Hegle Svendsen, Alexander Os in Halvard Hanevold so pripravili odličen položaj Oleju Einarju Björndalnu. Najboljši biatlonec vseh časov je v zadnji predaji le še povečal prednost pred Tonijem Langom. Nemci so na navdušenje 17.000 gledalcev zasedli drugo mesto, tretji so bili Avstrijci.

Mladi Nemci pred Avstrijci
Norvežani so slavili prvič letos, v Ruhpoldingu pa že tretje leto zapored. Z drugim mestom so bili zelo zadovoljni tudi Nemci, ki gradijo novo ekipo, tekmovalci so v povprečju stari le 23,7 leta. Znova so odlično ekipno pripravljenost v letošnji sezoni potrdili Avstrijci, ki so se spet uvrstili na stopničke. Tokrat jih je na tretje mesto pripeljal njihov najboljši tekmovalec in zadnji v štafeti Christoph Sumann. Poraženci tekme so bili Rusi, ki so zasedli za njih skromno sedmo mesto.

Marič dvakrat v kazenski krog
Slovenska četverica Peter Dokl, Janez Marič, Klemen Bauer in Vasja Rupnik je osvojila 11. mesto. Marič je moral dvakrat v kazenski krog, v zadnji predaji pa je Rupnik potrdil zanesljivo formo. "Streljal sem čim hitreje, ker ni bilo kaj izgubiti. Z dobrimi smučmi pa sem lahko nadoknadil tudi nekaj mest," je razložil Rupnik.

Trener Uroš Velepec ni bil zadovoljen: "Izšlo se je slabše, kot znamo, a bolje, kot je kazalo. S takšno postavo lahko konkuriramo najboljši deseterici, kar smo letos z malo sreče in 5. mestom že dokazali."

Štafeta (M), 4 x 7,5 km:
* 1. NORVEŠKA 1:24:54,0 (0+5) Svendsen/Os/Hanevold/Björndalen 2. NEMČIJA +1:20,2 (0+10) 3. AVSTRIJA 1:43,1 (0+13) 4. ITALIJA 2:04,0 (0+12) 5. ZDA 2:05,9 (0+9) 6. FRANCIJA 2:10,5 (0+6) 7. RUSIJA 2:15,8 (0+9) 8. ČEŠKA 3:23,8 (2+9) 9. ŠVEDSKA 3:34,6 (3+13) 10. SLOVAŠKA 4:40,6 (0+11) 11. SLOVENIJA 5:08,1 (2+18) Dokl/Marič/Bauer/Rupnik * - kazenski krogi/poprave