Norveška mešana štafeta z Olejem Einarjem Bjoerndalnom, Marte Olsbu, Fanny Horn Birkeland in Johannesom Thingnesom Böjem je dobila prvo biatlonsko preizkušnjo sezone. Foto: Reuters

Slovenska četverica Teja Gregorin, Anja Eržen, Klemen Bauer in Rok Tršan si je na strelišču privoščila 13 popravkov, Erženova pa je morala enkrat tudi v kazenski krog, in z zaostankom 3:54,2 minute osvojila 12. mesto.

Zmagali so Norvežani z veteranom Olejem Einarjem Bjoerndalnom, Marte Olsbu, Fanny Horn Birkeland in Johannesom Thingnesom Böjem, 33 sekund so zaostali Nemci, 44 pa Italijani, ki so morali ob 12 strelskih popravkih enkrat tudi v kazenski krog, pred tem pa je bila Italija celo v boju za zmago.

Fak manjkal v slovenski postavi
V slovenski vrsti je v uvodu manjkal Jakov Fak, ki se po oktobrski bolezni še ne čuti popolnoma pripravljenega, zato je njegovo mesto zavzel Tršan. Na koncu se je Slovenija tudi v okrnjeni zasedbi odrezala solidno. Gregorinova je svojo predajo končala na devetem mestu, Erženova je nato zaradi kazenskega kroga nazadovala na 16., na 12. mesto pa je ekipo nato vrnil Bauer. Tršan ga je obdržal, ob tem pa ne gre spregledati, da je bil prav Tršan med Slovenci najboljši na strelišču, kjer je popravljal vsega eno napako.

Mešana štafeta:                     *
 1. NORVEŠKA           1:10:57,1 (0+6)