Aleksander Ovečkin je prelomil potek najbolj vročega četrtfinalnega derbija. Foto: Reuters
Spretni Olli Jokinen
Olli Jokinen je v 38. minuti izkoristil nespretno posredovanje Ricka DiPietra in Fince povedel v vodstvo s 4:2. Foto: Reuters
Švedski hokejisti
Švedski hokejisti so se brez težav uvrstili v polfinale. Foto: Reuters

V najbolj zanimivi tekmi so Rusi premagali aktualne prvake Kanadčane z 2:0. V prvih dveh tretjinah sta mreži mirovali, več pa so pokazali Rusi, ki so nevarno ogrožali vrata Martina Brodeurja.

Slovaki niso premagali "bratov"
Čehi so se v četrtfinale uvrstili kot zadnjeuvrščeno moštvo v svoji skupini in se za "kazen" srečali z "brati" Slovaki, ki so blesteli v predtekmovanju. Aktualni svetovni prvaki so premagali Slovake s 3:1. Za prvi zadetek je poskrbel Martin Rucinsky, ki je zadel v 12. minuti ob igri z igralcem manj.

V drugi tretjini je po izvrstni akciji vodstvo Čehov povišal Milan Hejduk in postavil izid po drugi tretjini. Slovakom je upanje po polfinalu vlil Marian Gaborik, ki je zadel z razdalje v 4. minuti zadnje tretjine. Tri sekunde pred koncem tekme je v prazno mrežo ploščico potisnil Martin Straka.

Še šesta zmaga Fincev
Finski hokejisti nadaljujejo izjemno serijo, saj so dobili še šesto tekmo zapored. V četrtfinalu so premagali Američane s 4:3, ki tako ne bodo mogli ubraniti srebra iz Salt Lake Cityja.

Finci so hitro povedli z 2:0. V deseti minuti je s strelom od daleč Evropejce v vodstvo popeljal Ville Peltonen. Vratar Rick DiPietro bi lahko posredoval bolje. Finci so dve minuti kasneje ostali brez Saka Koivuja, a vseeno prek Samija Sala povedli z 2:0. Američani so se hitro pobrali in še pred koncem tretjine prek Mika Knubla znižali na 2:1.

Druga tretjina se je začela bliskovito, saj je Mathieu Schneider z igralcem več po malo več kot minuti izenačil na 2:2. V isti tretjini je preostala zadetka dosegel Olli Jokinen. Verjetno odločilnega je dosegel v 38. minuti, ko je kaznoval še eno slabo posredovanje ameriškega vratarja.

Malo dela za Švede
Kot prva se je v polfinale uvrstila Švedska, ki je po pričakovanju gladko odpravila Švico s 6:2. Odločitev je padla v drugi tretjini, ko so Skandinavci v desetih minutah dosegli tri zadetke in povedli z neulovljivih 5:1.