Teemu Selänne (desno) je načel mrežo Kanadčanov. Foto: EPA
Vaclav Prospal
Vaclav Prospal (levo) je blestel proti Italijanom. Foto: EPA

Finci so začeli silovito, v prvi tretjini so sprožili 14 strelov proti vratom Roberta Luonga. Teemu Selänne je načel kanadsko mrežo po podaji Sakuja Koivuja, končni izid pa je že v 16. minuti postavil Niko Kapanen.

Finski vratar Antero Niittymäki je zaklenil gol, zbral je 24 obramb. Branilci naslova že drugo tekmo zapored niso zadeli, a so se le prebili v četrtfinale, saj so dobili medsebojno tekmo proti petouvrščeni Nemčiji.

Češka ni imela težav z Italijo (4:1). Vaclav Prospal je zabil tri gole. Ilja Kovalčuk je bil s štirimi zadetki krvnik Latvije, Rusi so slavili z 9:2. Švedska je prišla do pomembne zmage nad Američani (2:1). Z igralcem več je tekmo odločil Mikael Samuelsson. Slovaki so se morali za četrto zmago krepko potruditi, saj so premagali Kazahstan z 2:1.