Marlies Schild
Marlies Schild je v Torinu dobila drugo medaljo. Foto: Reuters

Švedinja, zmagovalka 17 slalomov za svetovni pokal, je s številko ena vodila že po prvi vožnji. Zdržala je pritisk ter trem bronastim in eni srebrni dodala še najžlahtnejšo kolajno. Druga je bila Avstrijka Nicole Hosp, tretja pa njena rojakinja Marlies Schild. Avstrija ima v Torinu že 19 medalj! Ana Kobal je bila 25.

Lepa proga jo je zmedla!
"Proga še ni bila načeta. Smuča je tako dobro prijela, da me je kar malce zmedlo. Spodnji del je bil še najboljši," je Kobalova pokomentirala drugo vožnjo, v katero je šla na progo deveta. Prav nasprotno je bilo v prvi vožnji (22. mesto), ko je bolje smučala zgoraj in bila trinajsta pri prvem merjenju vmesnega časa.

Večino dela opravila že na prvi progi
Pärsonova, ki je v Torinu doživela že nekaj bridkih trenutkov, je odprla tekmo in imela po šprinterski prvi vožnji (čas Švedinje je bil 42,38) skoraj pol sekunde prednosti pred Avstrijko Nicole Hosp, ki je v drugo ni zapravila. Na teh igrah je to njena tretja medalja, saj je bila na smuku in kombinaciji tretja.

"Na ogrevanju sem si poškodovala koleno. Kar na jok mi je šlo od bolečin, vendar sem stisnila zobe. Zdaj pa je to res neverjetno. Po vseh težavah, ki sem jih imela v zadnjem času, je to res velik dosežek. Moje sanje so bile, da bi postala olimpijska prvakinja," je dejala Anja, ki je cilju proslavljala s svojo znamenito ribico.

Kostelićeva prvič brez medalje
Velika poraženka je Hrvatica Janica Kostelić, ki je s četrtim mestom olimpijski nastop prvič končala brez medalje. Usodna je bila prva vožnja, ko je imela za Pärsonovo že 90 stotink zaostanka. "Poizkusila sem vse, iz sebe sem iztisnila poslednje atome moči, vendar ni bilo dovolj za medaljo. Mislim, da sem končala igre v Torinu. To bo najboljše za moje telo. Sem povsem brez moči, zelo sem bolna," je dejala Janica. Zmagovalni oder se je nasmihal mladi Avstrijki Michaeli Kirchgasser, ki pa je s tretjega zdrsnila na peto mesto.