Kanadski vratar Martin Brodeur je iz svoje mreže moral pobrati dve ploščici. Foto: EPA
Jaromir Jagr

Švicarji so poskrbeli za eno največjih senzacij v zgodovini olimpijskih iger. V glavnih vlogah sta bila Paul di Pietro, ki je dosegel oba zadetka in Martin Gerber, ki je ustavil vseh 49 kanadskih strelov!

Di Pietro je sicer rojen v Kanadi, z Montrealom pa je daljnega leta 1993 že osvojil Stanleyjev pokal. Švicarji so v drugem krogu šokirali Čehe, olimpijske prvake iz leta 1998, zdaj pa so na kolena spravili še aktualne olimpijske prvake.

Čehi vsaj eno tekmo še brez Jagra?
Češka, ki olimpijske igre nadaljuje brez poškodovanega vratarja Dominika Haška in napadalca Patrika Eliaša, je doživela nov spodrsljaj. Finci, ki na prvih dveh tekmah niso dobili gola, so bili z dvema zadetkoma Jereja Lehtinena boljši s 4:2.

V drugi tretjini je po grobem prekršku Jarkka Ruutuja v ogrado močno treščil Jaromir Jagr, ki se do konca srečanja ni vrnil niti na klop. Češkemu zvezdniku so na glavi morali narediti nekaj šivov, njegov nastop na nedeljski tekmi proti Italiji pa je vprašljiv.

Bondra slovaški junak
Tako kot Finci še naprej meljejo tudi Slovaki. Tretjo zaporedno zmago so si priigrali proti Američanom (2:1). Odlično tekmo je v 42. minuti odločil gol Petra Bondre, ki je streljal v "gneči" pred vrati ZDA.

Švedi po hudem porazu proti Rusiji (5:0) niso imeli težav z Latvijo (6:1).