Ker se je izkazal za izredno potrebnega, se poraja vprašanje, kako ga nadaljevati tudi po 30. juniju, ko se njegovo delovanje izteče.
V pilotni projekt je trenutno vključenih 155 uporabnikov, doslej pa so jih na njihovem domu oskrbeli že skoraj 300, pojasnjuje direktorica Doma dr. Jožeta Potrča Iva Soršak. "Projekt se je resnično izkazal za zelo potrebnega za starejše ljudi, ki lahko zaradi storitev, ki smo jih nudili, ostanejo doma. Zaradi tega se je nekoliko zmanjšal pritisk na institucionalno varstvo, nekoliko pa se je v lanskem letu znižalo tudi število uporabnikov pomoči na domu."
Po pomoč za financiranje po 30. juniju, ko se financiranje projekta iz Evropskega sklada in ministrstva izteče, so se obrnili na občini Poljčane, ki se strinja, da prevzame deleže financiranja, in Slovenska Bistrica. Bistriški župan Ivan Žagar pojasnjuje, da so vsi skupaj na ministrstvo še enkrat naslovili pismo, naj projekt vendarle financira, saj se je izkazal za prepotreben za kakovostno dolgotrajno oskrbo. "Mislim, da zakon o dolgotrajni oskrbi tudi govori, da mora država financirati te stvari, če tega ne bo, bomo v nekem omejenem obsegu mi prevzeli delno to financiranje."
Za to pa bo potreben rebalans proračuna, storitve pa bodo deloma morali investirati tudi uporabniki.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje