V sindikatu navajajo, da so bili iz medijev obveščeni, da bo vlada zaradi resnih motenj, ki ogrožajo stabilnost zdravstvenega sistema, določala programe storitev obveznega zdravstvenega zavarovanja. "Torej bo minister za zdravje odločal, delil sredstva, ki jih plačujemo zavarovanci in delodajalci za zdravstvene storitve," so zapisali.
Kot so spomnili, je vlada med resnimi motnjami zdravstvenega sistema navedla negativno finančno poslovanje javnih zdravstvenih zavodov, dolge čakalne dobe, poslabšanje dostopnosti do primarne ravni zdravstvene dejavnosti, poslabšanje duševnega zdravja prebivalstva in padec števila novoodkritih rakavih obolenj kot posledica epidemije covida-19.
"Navedeni razlogi niso razlogi, ki bi utemeljevali izredne razmere, ki jih z vašo odločitvijo razglašate. Ocenjujemo, da neustavno posegate v spremembe sistema zdravstvenega varstva in zdravstvenega zavarovanja," sporočajo vladi.
Ob tem so spomnili na obljube, da bo zakon o interventnih ukrepih v zdravstvu septembra dan v dopolnitve in spremembe, ker zakon pred sprejetjem ni bil v javni razpravi in se veliko deležnikov ni strinjalo z njim. Interventni zakon tako po mnenju sindikata ne more biti podlaga za odločitve vlade.
Od 1. septembra bodo plačane vse opravljene zdravstvene storitve v javnem sistemu zdravstva, je v četrtek napovedal zdravstveni minister
Gre za enega izmed ukrepov uredbe, ki ima podlago v interventnem zakonu o ukrepih v zdravstvu. Po ministrovih besedah bodo imeli vsi zdravstveni zavodi tako možnost izvajanja dodatnih storitev po svojih zmožnostih. Delali bodo lahko tudi "115-odstotno", je ponazoril. Ministrstvo za zdravje pa po njegovih zagotovilih zdravstvenim zavodom ne bo odrejalo obsega programa, ki ga morajo opraviti, je poudaril.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje