"Za smuk potrebuješ samozavest, neki kanček, ki ga prebudiš v sebi. Superveleslalom je bolj tehnična disciplina in tehnično nismo slabi," je za TV Slovenija razmišljal Martin Čater.
Na treningih bi morale biti razmere podobne kot na tekmi, toda takšnih terenov ni preprosto najti. "Pogojev, primerljivih tekmi, ne znamo, ne moremo najti ali pa nimamo dovolj denarja oziroma nas ne spustijo zraven," pravi pomočnik trenerja Gašper Markič.
Kako krivuljo rezultatov obrniti navzgor?
Gregor Koštomaj, ki po sili razmer (zaradi osebnih razlogov se je na začetku leta začasno umaknil Peter Pen) opravlja delo glavnega trenerja, razmišlja: "Treba bo sprovocirati večjo zahtevnost, da fantom na nobenem treningu ne bo lahko. To se mi zdi pravi pristop, da potem tekma ni takšen stres."
Boštjan Kline, ki je pred štirimi leti v Garmischu z drugim mestom prvič stopil na smukaške stopničke svetovnega pokala, prav tako meni, da bo treba trenirati drugače: "Že na treningih je treba narediti tekmovalno izkušnje, ga 'žgati' po domače povedano in iz tega potegniti največ."
Do konca sezone so le še trije smuki, kaj veliko Slovenci v tem času ne morejo postoriti.
Kaj o Boštjanu Klinetu meni Aleksander Aamodt Kilde, ki je pred štirimi v Garmischu s Klinetom stal na zmagovalnem odru, drugi pa je bil tudi pretekli konec tedna, si poglejte v spodnjem prispevku.
V Crans Montani dva ženska smuka
Alpske smučarke bodo odpadli smuk v Sočiju nadomestile v Crans Montani, je sporočila Mednarodna smučarska zveza. Smučarke bodo tako 21. in 22. februarja v Crans Montani tekmovale na dveh smukih, 23. februarja pa še v kombinaciji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje