Dirigent obeh koncertov bo Igor Lunder, na sporedu pa bodo dela Jureta Pukla, Igorja Lundra, Kaje Draksler, Jožeta Privška in Charlesa Mingusa.
Jure Pukl je eden najprodornejših in najbolj ustvarjalnih slovenskih jazzovskih glasbenikov. Študiral je klasični saksofon, svoje znanje pa izpopolnjeval pri glasbenikih, kot sta Joe Lovano in George Garzone. Že med študijem je pripravljal svoje projekte, igra pa tudi s številnimi velikimi imeni jazza, kot so Maceo Parker, Esperanza Spalding, Vijay Iyer, Damion Reid, Joe Sanders, Aaron Goldberg, Marcus Gilmore, Jeremy Pelt, Jamire Williams, Howard Curtis, Johnatan Blake. Izdal je že šest avtorskih zgoščenk, ki so dobile same pohvale, predvsem zadnji projekt, Abstract Society, pri katerem so sodelovali pianist Vijay Iyer, basist Joe Sanders in bobnar Damion Reid. »Pukl združuje tehniko, dušo in željo po novostih – to je bistvo jazza že vse od začetka. Je vzhajajoča zvezda nove generacije in pelje glasbo v novo obdobje,« je leta 2012 ob izidu plošče zapisal John Fordham v reviji The Guardian.
Clarence Penn od leta 1991 živi in ustvarja v New Yorku in velja za enega najbolj raznovrstnih in iskanih bobnarjev. Njegovo moto je: »Ko ljudje slišijo moje ime, si želim, da bi pomislili: Ne vem, v kateri zasedbi igra nocoj ali kje bo igral jutri, vem pa, da bo igral odlično in da bo koncert izvrsten.« V skladu s tem tudi vodi svojo zasedbo ali pa z njo samo igra. Koncerti so takrat profesionalni, ustvarjalni, polni različni glasbenih prvin in napetosti. Zato verjetno ne preseneča seznam glasbenikov in zasedb, s katerimi je sodeloval: Ellis in Wynton Marsalis, Betty Carter, Stanley Clarke, Steps Ahead, Makoto Ozone, Michael Brecker, Dave Douglas, Maria Schneider, Luciana Souza, Richard Galliano in Fourplay. Sodeloval je pri več sto projektih, med drugim je igral tudi na z grammyjem nagrajenih zgoščenkah 34th N Lex Randyja Breckerja ter Concert in the Garden ter Sky Blue Marie Schneider.
Igor Lunder je po koncu šolanja na jazz oddelku Srednje glasbene in baletne šole v Ljubljani nadaljeval študij na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu ter na Sibeliusovi akademiji v Helsinkih. Magistriral je iz jazz kitare ter kompozicije in aranžiranja. Izdal je tri avtorske zgoščenke: Igor Lunder with Reeds - Jazz Menu (2003), Igor Lunder Sextet (2004) in Igor Lunder with Zagreb Saxophone Quartet & Guests - Reeeeeeeeds (2006). Sklada in aranžira za Big Band, različne orkestre in manjše zasedbe. Bil je umetniški vodja in dirigent Big Banda Grosuplje, kot gostujoči dirigent pa je sodeloval tudi s številnimi drugimi v Sloveniji. Z Big Bandom RTV Slovenija je sodeloval pri projektu Jazzitette z Janijem Kovačičem. Poučuje na konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani.
Big Band RTV Slovenija bo prihodnje leto obeležil 70-letnico svojega delovanja; že od leta 1945 namreč deluje nepretrgano. Najprej se je imenoval Plesni orkester Radia Ljubljana, pozneje Big Band RTV Ljubljana, po osamosvojitvi Slovenije pa se je preimenoval v Big Band RTV Slovenija. Za začetke njegovega delovanja ima največje zasluge dirigent in skladatelj Bojan Adamič, leta 1961 pa je prijel za dirigentsko palico mladi Jože Privšek in Plesni orkester Radia Ljubljana popeljal v najvišji kakovostni razred. Umetniško je orkester v letih od 2002 do 2013 vodil Hugo Šekoranja, sicer njegov dolgoletni saksofonist. Big Band RTV Slovenija ima od leta 2014 kolektivno umetniško vodstvo, ki ga sestavljajo glasbeniki orkestra Adam Klemm, Aleš Suša in Blaž Trček. Z Big Bandom RTV Slovenija je nastopila že vrsta vodilnih tujih jazzovskih dirigentov in solistov, med drugimi Peter Herbolzheimer, Mercer Ellington, Maria Schneider, Michael Abene, Bob Mintzer, Lars Moller, Rob McConnell, Diane Schuur, Nancy Marano, Bobby Shew, Peter Erskine, Ronnie Cuber, Paquito D'Rivera, Mike Stern, Joe Lovano, Ernie Watts, Patti Austin, Kurt Elling in Nicholas Payton.