Po dnevu premora je karavano čakal nov vremenski preobrat, temperature so se predvsem na začetku etape spustile tudi pod 10 stopinj. Opraviti je bilo treba s štirimi kategoriziranimi vzponi, odločitev pa je padla na 13-kilometrskem vzponu na Col de la Core (1395 m) po stotih kilometrih etape.
Na nevarnem spustu še povečal prednost
29-letni Konrad, član ekipe Bora Hansgrohe, ki je ostala brez zvezdnika Petra Sagana, je napadel iz skupine 11 kolesarjev in prvi prišel na vrh. Prednost je obdržal tudi na Col de Portet-d'Aspetu in predvsem na zelo nevarnem spustu po spolzkih in zavitih cestah, ko je še bolj ušel prvima zasledovalcema Gauduju in Colbrelliju. V cilju v Saint Gaudensu je imel 42 sekund prednosti in je mirno slavil svoj daleč največji uspeh v karieri in drugo zmago letos, potem ko je na podoben način postal avstrijski državni prvak.
Pot mu je pokazal Matej Mohorič
"Trikrat sem bil že (na letošnjem Touru) v begu in sem vedno čakal do konca. To ni vedno najboljša odločitev. Videli smo Mohoriča, ko je zmagal, ali pa Mollemo. Napadla sta že veliko prej. Rekel sem si, da bom tokrat jaz tisti. Izšlo se je, imel sem prave noge, da sem zdržal do konca. Ko sem prišel v zadnji kilometer, sem videl, da gre cesta navkreber, in pomislil: spet bodo pekle noge. A vseeno sem imel čas za slavje," je povedal Konrad, tretji Avstrijec z etapno zmago na Touru. Sprint za drugo mesto je dobil Sonny Colbrelli (imel je velika pričakovanja pred to etapo, na koncu pa priznal, da je bil Konrad močnejši), tretji pa je bil Michael Matthews. Oba sta se s tem malce približala Marku Cavendishu, ki vodi v točkovanju za zeleno majico.
Wout van Aert poskrbel za malo adrenalina
V skupnem seštevku v prvi deseterici ni nobene spremembe. Glavnina je zaostala 14 minut, uspavanko je prekinil le zadnji vzpon, ko je napadel Wout van Aert in z njim Jonas Vingegaard, odgovoril pa je Cofidis. Tadej Pogačar je bil pozoren, tako da je zanesljivo ubranil vso prednost. V cilj je prišel na čelu skupine, ki je nekoliko ušla glavnini. Več dela bo imel v sredo in četrtek, ko bo imela konkurenca še zadnje upanje, da bi ob morebitnem črnem dnevu Slovenec izgubil več minut.
Start v Andori, dolg spust v Francijo
Zaradi starta na visoki nadmorski višini se je etapa vpisala med rekorde dirke. Začela se je na 2080 metrih, doslej je imel rekordni dosežek italijanski Sestriere, kjer so kolesarji leta 1992 etapo začeli na 2038 metrih nadmorske višine. Začetek je bil tudi sicer nenavaden. Kolesarji so se namreč podali na kar 19,2 km nevtralizirane vožnje, in to navzdol. Pet kilometrov pred pravim začetkom se je peloton ustavil, da so lahko kolesarji zamenjali dežna oblačila. Po kilometru nič je kolesarje čakalo še dodatnih 19 km pravega spusta na vso moč. Prvi je ušel Danec Kasper Asgreen, ki sta se mu pridružila še Mattia Cattaneo in Michal Kwiatkowski. A glavnina jih je na spustu s prvega prelaza ujela.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje