Dve zaporedni zmagi, tretje mesto, peto in še sedmo. Pet dni zaporednih napadov za prevzem in utrditev lastništva skupnega vodstva na 109. Dirki po Franciji. Kot da bi si želel prav vsak dan po etapno zmago in s tem odbitne sekunde za dodatno prednost pred zasledovalci.
"Kdo si ne želi vedno zmagovati? Vendar se sam nimam za "Kanibala"," je Tadej Pogačar kljub neizmerni lakoti po zmagah zavrnil vnovično primerjavo z največjim kolesarjem Eddyjem Merckxom, čigar vzdevek je bil Kanibal.
Zatem je trenutni nosilec majice vodilnega na spletni novinarski konferenci pojasnil, zakaj je v nedeljo z ekipo UAE Emirates tako na kratkem povodcu držal ubežno skupino: "Želeli smo nadzorovati tempo v glavnini. Mogoče se je na televiziji res zdelo, da bomo polovili ubežnike in gremo po etapo. Na koncu sem z Jonasom na kolesu ustvaril 3-sekundno razliko do drugih, kar je vedno dobrodošlo."
Odgovor bosta dala Granon in Alpe d'Huez
Najbližji zasledovalec in tudi največji tekmec za končno slavje je zdaj Jonas Vingegaard, kapetan Jumba Visme, ki zaostaja za 39 sekund. Po njegovem prepričanju in prepričanju kar številnih analitikov, naj bi užival prednost na daljših vzponih, dodatno naj bi bil veter v njegova jadra tudi napovedana julijska pripeka v Alpah.
"Dolgi klanci? Ne vem, bomo morali počakati in videti na dolgih vzponih tega tedna. V torek je ogrevanje na Megeve, nato pa sledita zaključka na prelazu Granon in sloviti Alpe d'Huez kot glavni etapi. Sem zelo samozavesten, prepričan o svoji formi, saj sem imel v preteklem tednu res dobre noge," je Pogačar dal vedeti, da bosta pravi odgovor na to glavno vprašanje dala 11. in 12. etapa v sredo in četrtek.
"Nisem tako slab v vročini, sem veliko treniral"
Najtežji etapi, ki sta dan pred največjim državnim praznikom v Franciji in na sam praznik, sovpadata tudi s prihajajočim vročinskim valom, ki bo kot običajno sredi julija preplavil južni del države, vključno z Alpami. V alpskih dolinah, v Albertvillu in Brianconu, ki gostita starta sredne in četrtkove etape, bo več kot 35 stopinj Celzija, sočasno bo višja temperatura tudi na vršacih nad 2000 metri.
"Za vse bo enako. Ohlajati moraš telo, nikomur ni prijetno, da se voziš pri 40 stopinjah Celzija. Mislim, da to tudi ni ravno zdravo. Upam, da bomo naredili vse pravilno, kot je treba v takem vremenu. Sam nisem tako slab v vročini, sem tudi veliko treniral v vročini pred samim Tourom. Bilo je že veliko vročih dni, tudi v Sloveniji, prav tako na višinskih pripravah pred tem. Na Alpe d'Huezu sem bil dvakrat, ko je bilo spodaj obakrat po 37 stopinj Celzija," je glede prihajajočo vročino kot domnevno njegovo šibko točko odvrnil Pogačar.
14. julij bo zabaven po TV-ju
Ob prelazu Granon, na katerega bo Tour zavil šele drugič v svoji zgodovini, je že sam dvakratni zmagovalec dirke vseh dirk opozoril na najbolj kultni alpski vzpon, na katerem sam še ni tekmoval. "Alpe d'Huez je ikoničen in težak vzpon. Bo zelo vroče, napovedana je težka etapa. Vsekakor zanimiva, legendarna etapa. Zabavno jo bo spremljati po televiziji, za nas pa malce manj zabavno, a se je veselim," se gorenjski volk zaveda pomena osvajanja 21 slovitih serpentin Alpe d'Hueza na 14. julij.
Majica vodilnega se ne oddaja kar tako
Rumene majice vodilnega kljub prevzemu že v 6. etapi, pred vsemi visokogorskimi etapami, ni motnja niti dodatni pritisk za Pogačarja, ki verjame v moč ekipe UAE Emirates, četudi so zaradi okužbe s koronavirusa ostali brez pomembnega motorja Vegarda Laengna.
"Na eni točki bi jo lahko v 9. etapi oddali. A imamo moji ekipni sotekmovalci prav tako radi rumeno majico kot jaz. Ne oddaš majice vodilnega kar tako. Vsi smo trdo delali, da smo prišli do nje. Nikoli ne veš, na primer tudi zaradi covida, kdaj končaš dirko. Mogoče je nikoli ne dobiš več nazaj. Nikoli ne zavrneš rumene majice. Vedno je bolje biti korak v prednosti kot pa v zaostanku. Zdaj lahko nadzorujemo položaj. Zame je čisto OK, da imam rumeno majico in upam, da jo lahko zadržim vse do Pariza," prepričljivo Pogačar zavrača taktične namige in nasvete, da bi bilo bolje začasno oddati majico vodilnega, kar že zgodovinsko ni njegova navada.
Dan predaha tudi čas za frizerja
Prvi uradni prosti dan (prejšnji ponedeljek je bil sicer prost, a uradno dan za transfer iz Danske na sever Francije) so kolesarji v gorskem mestecu Morzine izkoristili za predah. "Malo več spanja, poznejše vstajanje, dober zajtrk. Nato lahkotna vožnja, bolj sončenje. Kosilo brez ogljikovih hidratov. Masaža, striženje las, medijske obveznosti, večerja in počitek," je na kratko ponedeljkov urnik naštel Slovenec, ki načrtuje tretjo zaporedno osvojitev Dirke po Franciji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje