Italijan je razdaljo prevozil v 15 minutah in 24 sekundah s povprečno hitrostjo 58,831 kilometra na uro. S tem je zaostal le za dosežkom Belgijca Rika Verbruggheja na Giru leta 2001, ki je 7,6 kilometra dolg uvodni kronometer odpeljal s hitrostjo 58,874 km/h.
Drugo mesto je zasedel Portugalec Joao Almeida (Deceuninck Quick-Step) z 22 sekundami zaostanka. Tretji je bil z istim časom trikratni svetovni prvak do 23 let, Danec Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates), četrti pa glavni favorit za končno skupno zmago Geraint Thomas (Ineos), ki je bil še sekundo počasnejši. Valižan si je pred drugimi kandidati za rožnato majico po 21 etapah v Milanu nabral kar nekaj prednosti.
Simon Yates (Mitchelton Scott) je za zmagovalcem Dirke po Franciji leta 2018 zaostal 26 sekund, Vincenzo Nibali (Trek Segafredo) minuto in šest sekund, Steven Kruijswijk (Jumbo Visma) minuto in 21 sekund, Jakob Fuglsang (Astana) pa minuto in 24 sekund.
Ganna zmago posvetil Piemontu
Najvišja hitrost Ganne, ki jo je dosegel na specifični trasi kronometra, ki se spušča, je bila kar 106 km/h.
"Zame je to uresničitev sanj, da bom lahko jutri nosil rožnato majico. Bil sem eden izmed favoritov in želel sem razbliniti mit o tem, da favoriti takšnih preizkušenj ne dobivajo," je dejal izjemni Italijan.
"Upam, da je to dober znak za prihodnje dni. Nositi to majico je res nekaj posebnega, čustva me prevzemajo. Zmago pa posvečam svoji pokrajini Piemont, ki se spopada s številnimi težavami zaradi vremena," je še povedal 24-letnik, ki sploh prvič nastopa na enem izmed Grand Tourov.
Tratnik dolgo v boju za prvo peterico
Zelo dobro je s kronometrom opravil tudi Jan Tratnik (Bahrain McLaren), ki se je z zaostankom 42 sekund uvrstil na 11. mesto. Idrijčan je bil do drugega vmesnega časa celo v boju za prvo peterico, saj je zasedal šesto mesto, ob koncu pa je izgubil nekaj časa.
Drugi slovenski predstavnik Domen Novak je z več kot dvominutnim zaostankom končal na 142. mestu.
Kritike zaradi slabega asfalta
Zaradi padca je Giro že končal Kolumbijec Miguel Angel Lopez, šesti z letošnje Dirke po Franciji.
Organizatorji so poslušali ogromno kritik zaradi slabe asfaltne površine in močnega vetra, ki je kolesarjem povzročal ogromno preglavic. Posebej glasen je bil rekorder v vožnji na eno uro, Belgijec Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling). "Bal sem se v zavojih. Vedel sem, da bo na cesti veliko olja, da bo spolzko in da se ne bom spopadel za zmago. Preprosto je bilo prenevarno. Organizatorji bi se lahko vsaj potrudili in počistili cesto ali pa kaj na novo asfaltirali, kot so to storili v Imoli," je razlagal 28-letnik.
"Če sem iskren, sem srečen, da sem padel že pred vetrom v srednjem delu. Ko vidite, da moram kot rekorder v vožnji na čas kolesariti zunaj položaja za kronometer, veste, da je res nevarno. Cesta je preprosto preslaba, preveč valovita," je sklenil Campenaerts.
Podobne težave je imel tudi na koncu 15. Rohan Dennis, lanski in predlanski svetovni prvak v kronometru.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje