Niz šestih pripravljalnih tekem so evropski prvaki, ki se bodo v četrtek v Celju v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo pomerili z Estonijo, tri dni zatem pa jih tik pred EuroBasketom v Münchnu čaka še Nemčija, sklenili še z enim velikim izzivom in znova navdušili. Hrvaška po velikih težavah, ki jih je imela junija, ko je visoko klonila tudi v Stožicah (97:69), je zdaj bistveno kakovostnejša in brez dvoma na papirju sodi med najmočnejše evropske reprezentance.

Slovenija je pobudo prevzela v tretji četrtini, ko sta bila izjemno razpoložena Vlatko Čančar in Goran Dragić. V zadnjih desetih minutah slovenski kapetan in Luka Dončić nista stopila na parket, toda ostali reprezentanti so potrdili, da ima Slovenija dovolj širine, da na kolena spravi tudi tako močno zasedbo, kakršno ima v tej sestavi Hrvaška. Čančar je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, Goran Dragić jih je dodal 19, Mike Tobey 11, Dončić pa deset.

Hrvaška je začela tekmo s petimi košarkarji, ki niso zaigrali na junijskem dvoboju v Stožicah. Jaleen Smith, Dario Šarić in novopečeni član Cedevite Olimpije Karlo Matković so poskrbeli za udaren uvod gostov in vodstvo v tretji minuti z 11:3. Slovence je zaostanek hitro prebudil in že dve minuti pozneje so se povsem približali, po minuti odmora Damirja Mulaomerovića pa je Goran Dragić najprej izenačil, z dodatnim prostim metom po osebni napaki Smitha pa popeljal domačo zasedbo v vodstvo s 14:13. Žiga Dimec je ob koncu četrtine dosegel sedem zaporednih točk, Ivica Zubac pa je s črte prostih metov poskrbel, da je bil izid po desetih minutah izenačen (25:25).

Tudi drugo četrtino so bolje začeli Hrvati. Potem ko Slovenci tri minute in pol niso dosegli koša, so povedli s 30:25, evropski prvaki pa so odgovorili s serijo 6:0 in v 15. minuti so po košu Tobeyja povedli. Sledila je trojka Dončića po koraku nazaj, nato pa so pobudo znova prevzeli gostje. Šarić je s svojim tretjim natančnim metom za tri povišal na +4, Zubac pa je po dobljenem skoku v napadu pod obročem postavil rezultat polčasa (41:46).

Bojan Bogdanović je drugi del odprl s trojko, po prostih metih Zubca pa je hrvaška prednost narasla na devet. Aleksej Nikolić je prekinil gostujoči nalet s trojko, toda takoj je odgovoril Bogdanović, nato pa je na -3 z zaporednima natančnima metoma izza črte približal Čančar. Košarkar Denverja je s črte prostih metov v 25. minuti povedel Slovenijo v vodstvo, v naslednjem napadu pa je za +3 po domiselno izvedenem avtu s "pomočjo" Smitha zadel Goran Dragić, ki se je razigral v tretji četrtini in bil najzaslužnejši, da je domača vrsta pred zadnjimi desetimi minutami vodila (77:72).

Šele v četrti minuti zadnje četrtine je Hrvaška prvič zadela, na drugi strani pa je do tedaj koš dosegel le Nikolić, ki je bil uspešen izza črte. Takoj po vrnitvi na parket je takoj trojko za 84:76 zadel Čančar. Ko je Klemen Prepelič slabe štiri minute pred koncem zadel dva prosta meta, je Slovenija povedla z dvomestno razliko (87:76). Sekulić je v zadnji četrtni na parket poslal tudi Gregorja Hrovata in Luko Rupnika, ki na zadnjih tekmah nista veliko igrala. Čeprav so številni ključni možje počivali, pa so gostitelji zadržali prednost in odvzeli še en velik skalp.