SP v košarki 2019 - Arhiv

Kraljevi sprejem za španske košarkarske prvake

Foto Kraljevi sprejem za španske košarkarske prvake

17.9.2019

Svetovni prvaki v košarki Španci so ob vrnitvi v domovino doživeli kraljevi sprejem - tako in drugače. V Madridu sta jih poleg na tisoče navijačev v deliriju pozdravila tudi španski kralj Filip VI. in kraljica Letizia.

Enosmeren promet Špancev do zlata

SP v košarki 2019 Enosmeren promet Špancev do zlata

15.9.2019

V Pekingu se je končalo 18. svetovno prvenstvo. V finalu, ki ni ponudil košarkarskega spektakla, so Španci gladko odpravili Argentince (75:95).

Srbija po zmagi nad Češko peta, Đorđević odstopil

SP v košarki 2019 Srbija po zmagi nad Češko peta, Đorđević odstopil

14.9.2019

Košarkarji Srbije so svetovno prvenstvo na Kitajskem sklenili na petem mestu, potem ko so z 90:81 premagali Češko. Po neuspehu pa se od selektorskega stolčka poslavlja Aleksandar Đorđević.

Evropski prvaki ostajajo v igri za olimpijski Tokio

SP v košarki 2019 Evropski prvaki ostajajo v igri za olimpijski Tokio

13.9.2019

Košarkarsko svetovno prvenstvo, ki poteka na Kitajskem, hkrati predstavlja tudi kvalifikacije za olimpijske igre. Slovenija ohranja možnosti za Tokio, saj bo oziroma bi morala zaigrati na kvalifikacijskem turnirju.

Triler Špancem; Argentinci po Srbih izločili še Francoze

SP v košarki 2019 Triler Špancem; Argentinci po Srbih izločili še Francoze

13.9.2019

Košarkarji Španije so v Pekingu v dramatičnem obračunu po dveh podaljških premagali Avstralijo s 95:88 in se drugič v zgodovini uvrstili v finale svetovnega prvenstva. V drugem polfinalu je Argentina na krilih Luisa Scolaja z 80:66 izločila Francijo.

Srbi po sanjskem začetku do tolažilne zmage nad Američani

SP v košarki 2019 Srbi po sanjskem začetku do tolažilne zmage nad Američani

12.9.2019

Košarkarji Srbije so na svetovnem prvenstvu v boju za razvrstitev od petega do osmega mesta premagali Američane s 94:89, potem ko so prvo četrtino dobili za 25 in v nadaljevanju zadržali nalet varovancev Gregga Popovicha.

SP v košarki 2019 Popovich: Ni spoštljivo do Francozov, da omenjamo vse zvezdnike, ki niso bili na prvenstvu

11.9.2019

Ameriški košarkarji so prvič po letu 2002 ostali brez medalje na velikih tekmovanjih. Njihov izjemen niz 58 zaporednih zmag je končala Francija. Trener Gregg Popovich ni iskal izgovorov.

Nov dan, novo presenečenje – Francozi prekinili ameriško prevlado

SP v košarki 2019 Nov dan, novo presenečenje – Francozi prekinili ameriško prevlado

11.9.2019

Potem ko so Argentinci v sredo premagali Srbe, so v četrtfinalu izpadli še drugi favoriti svetovnega prvenstva Američani, ki so morali priznati premoč Francozom (79:89).

“Nismo izgubili, ker bi bili arogantni …“

SP v košarki 2019 “Nismo izgubili, ker bi bili arogantni …“

11.9.2019

“Samo Bog jim lahko pomaga,“ so bile besede srbskega selektorja Saše Đorđevića pred začetkom svetovnega prvenstva o morebitnem dvoboju z Američani, toda prvi favoriti turnirja so obstali (že) v četrtfinalu.

Argentinci izločili visokoleteče Srbe

SP v košarki 2019 Argentinci izločili visokoleteče Srbe

10.9.2019

Košarkarji Srbije, ki so poleg ZDA veljali za glavne favorite svetovnega prvenstva na Kitajskem, so izpadli že v četrtfinalu. Varovance Aleksandra Đorđevića je iz boja za medalje s 97:87 izločila Argentina.

Pirova zmaga Grčije; Češka že na prvem SP-ju v četrtfinalu

SP v košarki 2019 Pirova zmaga Grčije; Češka že na prvem SP-ju v četrtfinalu

9.9.2019

Košarkarji Grčije so premagali Češko (84:77), vendar ne z zadostno razliko, tako da jih na SP-ju ne bo v četrtfinalu. Avstralci so se s stotico, ki so jo nasuli Francozom, izognili Američanom.

Španci polomili krila srbskim orlom

SP v košarki 2019 Španci polomili krila srbskim orlom

8.9.2019

Košarkarji Španije so na Kitajskem v boju za prvo mesto v skupini J nadigrali Srbijo (81:69) in varovance Aleksandra Đorđevića pred izločilnimi boji pahnili v polovico tabele z Argentino in ZDA.

ZDA gladko opravile z Grčijo, Avstralija in Francija med osem

SP v košarki 2019 ZDA gladko opravile z Grčijo, Avstralija in Francija med osem

7.9.2019

Košarkarji ZDA so na svetovnem prvenstvu na Kitajskem zmagali še četrtič zapored, potem ko so z 69:53 ugnali Grčijo, s čimer so si praktično že zagotovili četrtfinale. Med najboljšo osmerico sta tudi Avstralija in Francija.

Gasolov edini koš na tekmi je bil odločilen

SP v košarki 2019 Gasolov edini koš na tekmi je bil odločilen

6.9.2019

Na Kitajskem se je začel drugi del tekmovanja, v katerem najboljših 16 reprezentanc igra še dve tekmi. Srbi so se poigrali s Portorikom, Španci pa so s 67:60 ugnali Italijo.

Avstralci dobili dvoboj z Litvo za prvo mesto, Češka izločila Turčijo

SP v košarki 2019 Avstralci dobili dvoboj z Litvo za prvo mesto, Češka izločila Turčijo

5.9.2019

Na svetovnem prvenstvu na Kitajskem se je končalo predtekmovanje. V derbiju dneva so Avstralci v obračunu za prvo mesto v skupini H premagali Litvo (87:82), uvrstitev med 16 so si pričakovano zagotovili Grki in presenetljivo Čehi.

Aco Petrović

Citat za prebrat Aco Petrović

4.9.2019

Zakaj je ta šport čudovit? Na nasprotni strani je 24-letni fant, ki je bil MVP Lige NBA, in kdo ga je tokrat ustavil? Igralec, ki je star skoraj 40 let, mu je na igrišču izprašil rit. To je košarka.

Srbi z lahkoto odpravili Italijane v boju za prvo mesto

SP v košarki 2019 Srbi z lahkoto odpravili Italijane v boju za prvo mesto

4.9.2019

Za polovico udeleženk na SP-ju je končan skupinski del. Srbi imajo po zmagi nad Italijo (77:92) in osvojitvi prvega mesta odlično izhodišče za drugi del. Šok pa so doživeli gostitelji prvenstva Kitajci, ki se po porazu z Venezuelo (72:59) poslavljajo.

Američani so se srečno izvlekli proti Turkom

SP v košarki 2019 Američani so se srečno izvlekli proti Turkom

3.9.2019

Po seriji nezanimivih tekem na SP-ju so navijači v Šanghaju videli košarkarski triler, ki so ga uprizorili Američani, eni izmed glavnih favoritov za zlato medaljo, in Turki. ZDA so slavile po podaljšku (93:92).

Srbi Filipinom nasuli kar 126 točk

SP v košarki 2019 Srbi Filipinom nasuli kar 126 točk

2.9.2019

Za prvo mesto v skupini D svetovnega prvenstva se bodo v sredo pomerili italijanski in srbski košarkarji, ki so znova visoko zmagali. Italija je z 92:61 odpravila Angolo, Srbija pa je nadigrala Filipine (126:67).

Američani SP začeli s pričakovano zmago

SP v košarki 2019 Američani SP začeli s pričakovano zmago

1.9.2019

Avstralski košarkarji so na svetovnem prvenstvu po zaslugi zadnje četrtine premagali Kanado s 108:92. Prve zmage se veselijo tudi Američani, ki so z 88:67 premagali Češko. Zanimivejši je bil evropski derbi, v katerem je Francija z 78:74 premagala Nemčijo.