Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Atletika - Arhiv

Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

Atletika Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

18.2.2022

Moška štafeta Velike Britanije v teku na 4 x 100 m, ki je na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu osvojila srebrno odličje, je zaradi pozitivnega dopinškega testa Chijinduja Ujaha ostala brez odličja.

Svetovni rekorder Kipchoge s simultanko ubranil naslov v maratonu

Atletika Svetovni rekorder Kipchoge s simultanko ubranil naslov v maratonu

8.8.2021

Eliud Kipchoge je silovito pospešil po 30 km in zanesljivo ubranil naslov olimpijskega prvaka v maratonu (2:08:38). Svetovni rekorder je v Saporu kar za minuto in 20 sekund ugnal Nizozemca Abdija Nageeyeja.

Sifan Hassan slavila še na 10 km, zgodovinsko prvo zlato za Indijo

Atletika Sifan Hassan slavila še na 10 km, zgodovinsko prvo zlato za Indijo

6.8.2021

Nizozemka Sifan Hassan je v zadnjem krogu teka na 10.000 metrov s silovitim sprintom opravila z vsemi tekmicami in tako združila olimpijska naslova na pet in deset kilometrov.

Italijani prvič zlati v prestižni štafeti 4 x 100 m

Atletika Italijani prvič zlati v prestižni štafeti 4 x 100 m

6.8.2021

Vrhunec petkovih atletskih tekmovanj sta bila finala štafet na 4 x 100 m. Pri ženskah so Jamajčanke upravičile status favoritinj in osvojile zlato, pri moških pa je italijanski kvartet odtekel za zlato presenečenje.

Zango osvojil prvo olimpijsko medaljo za Burkina Faso

Atletika Zango osvojil prvo olimpijsko medaljo za Burkina Faso

6.8.2021

Hugues Fabrice Zango je vajen pisanja zgodovine. Je edini troskokaš, ki je v dvorani preskočil 18 m, prvi atlet iz Burkina Fasa, ki je osvojil medaljo na svetovnem prvenstvu, zdaj pa je postal prvi iz te afriške države, ki je osvojil olimpijsko medaljo.

Carl Lewis: To je sramota

Američani brez finala 4 x 100 m Carl Lewis: To je sramota

5.8.2021

Ameriški atleti so zadnji naslov olimpijskega prvaka v štafeti 4 x 100 metrov osvojili v Sydneyju 2000, suša pa se bo podaljšala vsaj še za en olimpijski cikel.

Tina Šutej po petem mestu: Organizatorji so si želeli, da čim prej izpademo

Finale skoka s palico Tina Šutej po petem mestu: Organizatorji so si želeli, da čim prej izpademo

5.8.2021

Tina Šutej je v finalu skoka s palico v prvem poskusu preskočila 4,50 m, kar jo je pripeljalo do odličnega petega mesta. Olimpijska prvakinja je postala Američanka Katie Nageotte, ki je edina premagala 4,90 m.

Maruša Mišmaš:

Atletika Maruša Mišmaš: "Upam, da to ni bil vrhunec kariere zame."

4.8.2021

Maruša Mišmaš Zrimšek je v finalu teka na 3000 metrov z zaprekami z novim državnim rekordom 9:14,84 osvojila fantastično šesto mesto in presegla vsa pričakovanja. Olimpijska prvakinja je postala Ugandčanka Peruth Chemutai (9:01,45).

Kristjan Čeh: Imam še tri ali štiri OI pred sabo, še bo čas za medaljo

Sprejem Kristjan Čeh: Imam še tri ali štiri OI pred sabo, še bo čas za medaljo

3.8.2021

Na Ptuju so s čestitkami in torto pričakali Kristjana Čeha, ki se je vrnil z olimpijskih iger v Tokiu s petim mestom v metu diska.

(Skoraj) popolni tek Karstena Warholma "Sanjal sem o tem kot norec, življenje bi dal za to zlato"

3.8.2021

"Po zadnji oviri nisem več čutil nog, ampak danes bi umrl za zlato kolajno," je v pogovoru za TV Slovenija dejal Karsten Warholm, ki je na 400 metrov z ovirami postavil svetovni rekord "za 22. stoletje".

Neverjeten svetovni rekord Warholma,

Atletika Neverjeten svetovni rekord Warholma, "dvojni dvojček" Elaine Thompson-Herah

3.8.2021

Karsten Warholm je postavil enega najneverjetnejših svetovnih rekordov v zgodovini atletike! V finalu teka na 400 metrov z ovirami na olimpijskih igrah v Tokiu je 25-letni Norvežan za 76 stotink izboljšal lastno rekordno znamko (45,94).

Trener Kristjana Čeha zanika obtožbe: Ne smemo mešati posla in čustev

Atletika Trener Kristjana Čeha zanika obtožbe: Ne smemo mešati posla in čustev

2.8.2021

Potem ko je dekle Kristjana Čeha Anna Maria Orel na Instagramu objavilo ostre obtožbe zoper zdaj že nekdanjega trenerja metalca diska Gorazda Rajherja, ta odločno zanika, da je prišlo do groženj in nadlegovanj.

Iz Teksasa prek Desenzana do večne slave

Marcell Jacobs Iz Teksasa prek Desenzana do večne slave

2.8.2021

Italijanski šprinter Marcell Jacobs je v nedeljo na olimpijskih igrah presenetil z zlato kolajno v šprintu na 100 m, najbolj čislanim odličjem v atletiki. A pot do uspeha je bila vse prej kot lahka.

V znak protesta "X" kot križišče zatiranih, olimpijski komite že sprožil preiskavo

2.8.2021

Mednarodni olimpijski komite (MOK) preučuje gesto ameriške atletinje Raven Saunders, potem ko je v suvanju krogle osvojila srebrno odličje.

Dodatni kriterij o zlatu odločal že leta 1904

Športni SOS Dodatni kriterij o zlatu odločal že leta 1904

2.8.2021

V skoku v daljino je olimpijski prvak postal Miltiadis Tentoglu. Enak izid (841 cm) je dosegel še Jose Miguel Echevarria, a Grk je do medalje zlatega leska prišel zaradi boljšega drugega poskusa.

Tina Šutej v finalu; El Bakkali končal 40-letno kenijsko prevlado

Atletika Tina Šutej v finalu; El Bakkali končal 40-letno kenijsko prevlado

2.8.2021

V teku na 3000 m z zaprekami so Kenijci ostali brez olimpijskega zlata prvič po igrah v Moskvi leta 1980, medtem ko se je Tina Šutej uvrstila v veliki finale skoka s palico.

Atletika Dekle Kristjana Čeha: Trener poskušal vse, da bi njegovo delo pred Tokiem uničil

2.8.2021

Kristjan Čeh se je 37 dni pred začetkom olimpijskih iger razšel s trenerjem Gorazdom Rajherjem, ki ni želel, da bi na treningih sodelovala Anna Maria Orel. Estonska metalka kladiva je zdaj objavila ostre obtožbe na Instagramu.

Yulimar Rojas – čudežna ženska, ki se je dvignila iz brezna revščine

Olimpijske sanje Yulimar Rojas – čudežna ženska, ki se je dvignila iz brezna revščine

1.8.2021

Svet športa jo pozna kot olimpijsko prvakinjo in novopečeno svetovno rekorderko v troskoku, toda Yulimar Rojas je dekle, ki je ušlo revščini in uresničilo svoje sanje. Je borka na atletskih stezah in pri zagovarjanju pravic LGTBIQ-skupnosti.

Italijanske sekunde, centimetri in venezuelska večnost

Atletika Italijanske sekunde, centimetri in venezuelska večnost

1.8.2021

Vrhunec tretjega dne atletskega dogajanja je bil tek na 100 metrov. Upokojenega trikratnega zaporednega olimpijskega prvaka Usaina Bolta je na prestolu najprestižnejše discipline nasledil Italijan Lamont Marcell Jacobs, ki je tekel 9,80.

Mišmaš Zrimšek zanesljivo v finale, Janežič z izidom sezone v polfinale

Atletika Mišmaš Zrimšek zanesljivo v finale, Janežič z izidom sezone v polfinale

1.8.2021

Maruša Mišmaš Zrimšek se je z odličnim tekom uvrstila v finale na 3000 metrov z zaprekami. V tretji skupini je zasedla drugo mesto. Finale bo v sredo ob 13.00. V polfinale teka na 400 metrov se je prebil Luka Janežič.