Tijana Bošković je prvo ime srbske reprezentance. Foto: Reuters

Srbkinje so v evropskem derbiju potrdile vlogo favoritinj, Italijanke so odpravile v uri in 20 minutah s 3:0. Srbkinje so v prvem nizu povedle z 2:0 in bile nato v vodstvu do preobrata Italijank (7:9). Potem sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nazadnje sta bili izenačeni pri izidu 20:20, v končnici pa so Srbkinje pokazale svojo moč za končnih 25:21 v prvem nizu. V drugem nizu so Srbkinje zagospodarile, vodile že s 17:9, niz so tako hitro osvojile s 25:14. Italija je morala iti na vse ali nič v zadnjem nizu, povedla z 0:3, vodila pa tudi že z 9:13. Srbkinje so po posvetu s trenerjem strnile svoje vrste in niz obrnile sebi v korist, povedle so z 19:15, obračun pa je s točko potrdila izvrstna Tijana Bošković, ki je zbrala 24 točk.

Zdaj varovanke Zorana Terzića čaka polfinalni obračun proti Američankam, gre za ponovitev polfinala iz Ria 2016, takrat so slavile Srbkinje s 3:2. Slednje so na koncu v Riu osvojile srebrno medaljo, Američanke pa bronasto. Zlate so bile Kitajke.

Tudi Američanke so se zlahka uvrstile v polfinale, bile so boljše od Dominikanske republike z 0:3 (11, 20, 19). Najzanimivejši je bil prvi četrtfinale, v katerem so Južne Korejke Turkinje premagale s 3:2 (-17, 17, -26, -18, 13).

Za konec četrtfinalnih obračunov je bila na sporedu tekma Brazilija - Rusija. Brazilke so srečanje začele slabše, izgubile so prvi niz, a so se hitro pobrale in začele pohod proti polfinalu. Drugi niz so dobile s 25:21, tretjega s 25:19, četrtega pa s 25:22. potem ko so ob izidu 22:22 osvojile tri zaporedne točke. Največ točk je dosegla Gabriela Braga Guimaraes, in sicer 18, po 16 sta jih dodali še Caroline de Oliveira Saad Gattaz in Rosamaria Montibeller. Pri ruski ekipi je bila najbolj razpoložena Arina Fedorovceva z 20 točkami.