Ai Tsunoda Roustant je premagala Anko Pogačnik. Foto: Reuters

Tsunoda je zmagala z vazarijem, do katerega je prišla ob vstopu v zadnjo minuto. 32-letna Pogačnik je prvi nastop na olimpijskih igrah tako končala z zmago in porazom. V prvem krogu je po 34 sekundah z iponom premagala Demos Memneloum iz Čada.

"Večkrat sva se s Španko že srečali in je premagljiva. Je hitrejša od mene, a jo je treba v gibanju ujeti. Večji del borbe mi je to uspelo, ena napaka pa je pri nas usodna. Želela sem si več, a bi bilo treba premagati eno od nosil," je povedala Pogačnik.

O olimpijskem nastopu, ki se ji je v Tokiu izmuznil za vsega točko, pa je dodala: "To so sanje vsakega športnika. A vsak športnik si želi vedno pokazati čim več, doseči rezultat, in ko to ne uspe, je seveda prisotno razočaranje. Res je tudi, da se to vsakemu v karieri velikokrat zgodi."

Obeta se pestro popoldne
Darko Jorgić se je po zmagi nad Britancem Liamom Pitchfordom s 4:2 uvrstil v osmino finala namiznoteniškega turnirja. S Tajvancem Jujem se bo pomeril ob 17.00. Več TUKAJ.

Kanuistka Eva Alina Hočevar bo ob 15.30 nastopila v polfinalu slaloma na divjih vodah. Če se bo uvrstila med prvih 12, jo ob 17.25 čaka finale, ki bo v prenosu na TV SLO 3.

Jadralka na deski v kategoriji IQFoil Lina Eržen bo po 16.48 opravila štiri plove.

Lokostrelec iz Nožic pri Radomljah Žiga Ravnikar, član kamniškega kluba, bo ob 19.03 začel dvoboje v ukrivljenem loku.

Kostanjšek v finalu C, Žvegelj v finalu D
Veslača sta nastopila v polfinalu za finale C ali D. Nina Kostanjšek je bila v svoji skupini druga in bo nastopila v finalu C za mesta od 13 do 18. Isak Žvegelj je bil v svoji skupini četrti, kar je pomenilo finale D in boj za mesta od 19 do 24.

Obe triatlonski preizkušnji, plavanje, moški mnogoboj ...
Podelili bodo 18 kompletov odličij. Zeleno luč za nastope so dobili tudi triatlonci, saj je bila voda v reki Seni tokrat ustrezne kakovosti.

Med drugim se bodo nadaljevali boji na tatamijih in v sabljanju, znana bo nova olimpijska prvakinja v kajaku na divjih vodah, v bazenu bo zvečer pet finalnih odločitev, vključno s 100 metrov prosto. V športni gimnastiki bo potekal finale v moškem mnogoboju. Ponoči naj bi bila ob ugodnih razmerah znana tudi nova prvaka v deskanju na valovih, kjer tekmovanja potekajo na Tahitiju.

15:50 Rokomet (M), Slovenija – Švedska
17:45 Kajak-kanu (Ž), slalom na divjih vodah, kanu, finale, vključitev (TV SLO 3)
18:20 Športna gimnastika (M), mnogoboj, vključitev
19:00 Lokostrelstvo (M), Ravnikar – Musolesi
19:15 Športna gimnastika (M), mnogoboj, vključitev
20:25 Plavanje
21:30 Plavanje, vključitev
22:05 Košarka (M), ZDA – Južni Sudan
22:45 Plavanje, posnetek
23:00 Kolesarstvo, BMX prostega sloga, posnetek