Odločitev pomeni, da je dokončno obveljal pribitek 50 kazenskih sekund za izpuščena vratca, zaradi česar je Savšek ostal brez kolajne na francoskih brzicah. V slovenskem taboru so pritožbo vložili 9. avgusta, CAS pa je odločitev sprejel 16. avgusta.
Tako kot kanuistu Savšku je na olimpijskih igrah v Parizu tudi kajakašu Petru Kauzerju usodo krojila za slovenski olimpijski tabor sporna sodniška odločitev. Obema so dodelili pribitek 50 kazenskih sekund, slovenska favorita na divjih vodah pa sta ostala brez bojev za kolajne.
Brez te kazni bi bil bronast
Savšek, ki je pred tremi leti v Tokiu postal olimpijski prvak v kanuju, je v Parizu po sodniški odločitvi o 50-sekundnem pribitku ostal prekratek za vsaj bron. Če bi prejel le dve sekundi, bi bil namreč tretji, potem ko je imel drugi čas proge. Kazen je dobil zaradi namernega odrivanja količka, a 37-letni Ljubljančan pravi, da ga ni odrival namerno.
Arbiter v zadevi Lars Hilliger v razsodbi ugotavlja, da pritožniki niso ustrezno utemeljili očitka, da je bila sodniška odločitev sprejeta v nasprotju z načeloma pravičnosti in nearbitrarnosti. Iz poročila glavnega sodnika na tekmi po mnenju arbitra ni mogoče sklepati, da bi lahko bili razlogi za sprejetje njegove odločitve "samovoljni".
ICF med igrami zavrnil pritožbo kajakaške zveze
Kajakaška zveza Slovenije je že v času iger v Parizu Mednarodni kajakaški zvezi (ICF) poslala pritožbo in zahtevo za predložitev videoposnetkov, ki jih je imela glavna sodnica na voljo tako v primeru Savška kot Kauzerja. Pri zvezi ICF so pritožbo zavrnili z utemeljitvijo, da je bilo že pred igrami v Parizu dogovorjeno, da bodo sodniki samo vodjem ekip verbalno pojasnili, zakaj so se odločili za določene poteze in da ne bodo posredovali nobenih pisnih poročil, poroča Ekipa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje