Luka Potočar. Foto: Reuters

Potočar na nobenem od štirih balvanov ni osvojil vrha. Na prvem balvanu je bil neuspešen, na drugem je prišel do druge cone, na tretjem in četrtem pa do prve. Zahtevne postavitve so bile pretežke za slovenskega specialista za težavnost. Na koncu je osvojil 19,6 točke od 100 možnih.

Po prvi preizkušnji tekmovanja sta na vrhu Japonca Sorato Anraku z 69 točkami in Tomoa Narasaki (54,4 točke).

Osem finalistov, ki se bodo merili za kolajne v sestavljeni disciplini kombinacije balvanov in težavnosti, bo znanih v sredo po polfinalnih nastopih v težavnosti.

Pogovor z Luko Potočarjem

"Če so balvani res zahtevni, je za nas, ki smo specialisti za težavnost, težje. Tako specializiran, kot sem jaz za težavnost, jih je tukaj malo. Večina tukaj obvlada oboje. Za igre pa je treba biti dober v obeh disciplinah. Če razlike niso velike, lahko seveda presenetiš iz ozadja," je o finalu povedal Potočar.

Nastop slovenskega plezalca je spremljal slovenski selektor Gorazd Hren: "Upal sem na kakšno točko več, posebej na prvem balvanu, kjer mu je zmanjkal en gib. Ampak glede na res težko postavitev nisem nezadovoljen, saj to ni Lukova disciplina. Na težavnosti se da to nadoknaditi."

V športnem plezanju ima Slovenija z Janjo Garnbret prvo favoritinjo za zlato odličje. Garnbret je pred tremi leti v Tokiu postala prva olimpijska šampionka v tem športu, s Korošico na olimpijskih igrah ima Slovenija močno orožje za medaljo. Garnbret bo prvič nastopila v torek. Med 20 tekmovalkami, ki se bodo v torek merile v polfinalu na balvanih, bo nastopila tudi Mia Krampl.

Dopoldne poraz odbojkarjev in uspešne kvalifikacije Kristjana Čeha ter Tine Šutej

Slovenski nastopi 10. dne iger v Parizu so odprli odbojkarji, ki so v četrtfinalu s 3:1 klonili pred Poljaki.

Na morju pri Marseillu Toni Vodišek v kajtanju skuša ponoviti nedeljske nastope, saj je bil po štirih regatah v vodstvu. V regatnem polju bodo tudi preostali slovenski jadralci (Žan Luka Zelko, Lin Pletikos in posadka Tina Mrak/Jakob Božič).

Regate lahko spremljate z našim posebnim sledilnikom.

Benjamin Savšek se s tretjim mestom v četrtfinalu ni uvrstil v polfinale kajakađkega krosa. Več tukaj.

Zvečer bo zanimivo na namiznoteniškem turnirju, kjer bo Slovenija v osmini finala na ekipni tekmi igrala proti gostiteljem olimpijskih iger Francozom.

Kristjan Čeh v kvalifikacijah meta diska na olimpijskih igrah v Parizu ni izpolnil norme (66 m), a se je uvrstil v finale s 64,80 metra. To je bil deveti izid kvalifikacij. Skozi šivankino uho se je v finale skoka s palico uvrstila Tina Šutej. Več TUKAJ.

V živo
Ponedeljek na TV Slovenija 2

15:25 Kajak-kanu, slalom na divjih vodah, kros in badminton (M), finale, kombiniran prenos
17:10 Odbojka (M), četrtfinale, Francija - Nemčija, vključitev v prenos
19:05 Nogomet (M), polfinale, Maroko - Španija, vključitev v prenos
19:55 Namizni tenis (M), Slovenija – Francija, 1. krog, prenos
21:55 Košarka 3 x 3 (Ž), finale, prenos
22:25 Košarka 3 x 3 (M), finale, prenos
22:45 Lahko noč, Pariz