To je tretja olimpijska medalja za nemško triatlonsko reprezentanco na poletnih igrah. Jan Frodeno je leta 2008 v Pekingu osvojil zlato, Stephan Vuckovic pa osem let prej v Sydneyju srebro. Nemci so na posamičnih preizkušnjah v Parizu ostali brez stopničk. Foto: Reuters

Nemški kvartet v sestavi Tim Hellwig, Lisa Tertsch, Lasse Lührs in Laura Lindemann je presenetljivo zmagal v razburljivem finalu na mostu Aleksandra III. v središču Pariza. Odločal je ciljni sprint, s časom 1:25:39 so bili najhitrejši in konkurenco ugnali za sekundo. O srebru je odločal fotofiniš, saj sta tekmovalki ZDA in Velike Britanije prišli v cilj z istim časom.

Tekmovanje je potekalo v reki Seni, čeprav se je Belgija odpovedala nastopu zaradi poročil, da se je ena izmed športnic, Claire Michel, okužila z bakterijo E. coli. Bolj kot o samem tekmovanju je bila v ospredju polemika o kakovosti vode. Organizatorji sicer trdijo, da je bila ta ustrezna. Kljub ponovnim testom, ki so pokazali, da je preveč onesnažena, so vztrajali z idejo, da bi plavanje v reki izvedli.

Triatlon, mešane štafete
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1NemčijaNemčija1:25:39
2ZDAZdružene države Amerike1:25:40
3Velika BritanijaVelika Britanija1:25:40
Viktor Axelsen. Foto: Reuters

Danec Viktor Axelsen je ubranil naslov olimpijskega prvaka v badmintonu. V finalu je prepričljivo z 2:0 v nizih (11, 11) premagal svetovnega prvaka, Tajca Kunlavuta Vitidsarna.

Axelsen je postal šele drugi badmintonist, ki je ubranil naslov olimpijskega prvaka med posamezniki. Kot prvemu je to uspelo Kitajcu Lin Danu, ki je olimpijsko zlato osvojil v letih 2008 in 2012.

Za 30-letnega Danca je to tretje olimpijsko odličje, potem ko je bil v Riu bronast in v Tokiu zlat, 23-letni Tajec pa je osvojil svojo prvo olimpijsko medaljo.

Badminton (M)
UvrstitevTekmovalecDržava
1Viktor AxelsenDanska
2Kunlavut VitidsarnTajska
3Zii Jia LeeMalezija

Igralka badmintona An Se Young iz Južne Koreje je v finalu premagala Kitajko He Bing Džiao. To je prva olimpijska medalja za južnokorejski badminton v posamični konkurenci po 28 letih. Tretja je bila Indonezijka Gregoria Mariska Tunjung. An je He premagala z 2:0 (21:13, 21:16). Pred tem je zlato olimpijsko medaljo v badmintonu za Južno Korejo nazadnje osvojila Bang Soo Hyun leta 1996 v Atlanti.

Badminton (Ž)
1An Se YoungJužna Koreja
2He Bing DžaoKitajska
3Gregoria Mariska TunjungIndonezija

Zadnja strelska zlata medalja Italijanoma
Italijanska strelca Diana Bacosi in Gabriele Rossetti sta zmagala na tekmi mešanih ekip v streljanju na leteče tarče (skeet). Srebrno medaljo sta osvojila Američana Austen Jewell Smith in Vincent Hancock, bronasto pa Kitajca Jiang Yiting in Lyu Jianlin.

Italijanska strelca Diana Bacosi in Gabriele Rossetti. Foto: Reuters

Bacosi in Rossetti sta bila v strelskem centru Chateaurouxs boljša od Kitajcev z izidom 45 : 44 krogov. Rossetti je v finalu zgrešil le en strel, Bacosi pa dva.

Za Bacosi je to tretja olimpijska medalja, potem ko je v skeetu slavila v posamični konkurenci leta 2016 v Riu de Janeiru in bila v Tokiu 2021 druga. Tudi Rosetti je iz Ria de Janeira prišel z zlato medaljo v skeetu med posamezniki.

To je bilo zadnje strelsko tekmovanje na olimpijskih igrah v Parizu, ki se bodo končale v nedeljo. Podelili so 15 kompletov medalj.

Strelstvo, skeet, mešana ekipa
1Diana Bacosi/Gabriele RossettiItalija
2Austen Jewell Smith/Vincent HancockZdružene države Amerike
3Jiang Yiting/Lyu JianlinKitajska

Li Juehong je v Chateaurouxu z zmago v finalu streljanja s pištolo na 25 metrov zagotovil, da je Kitajska na olimpijskih igrah leta 2024 končala na vrhu lestvice strelskih medalj. Svetovni rekorder je z zmago nad Južnim Korejcem Cho Yeongjaejem Kitajski prinesel peto zlato kolajno, ob dveh srebrnih in dveh bronastih. Južna Koreja je v Parizu osvojila tri olimpijske naslove, ob tem ima še tri srebrne medalje. Kitajec Vang Šindžie je osvojil bron, potem ko je premagal Nemca Floriana Petra.