Po izenačeni prvi četrtini je imela Srbija na polovici tekme dva zadetka prednosti, zmago pa sta v zadnji četrtini potrdila Dedović in Jakšić. Foto: Reuters

Do zdaj je le Madžarski uspelo trikrat zapored igrati v finalu olimpijskega turnirja. V srbski ekipi, ki bo lovila tretjo zaporedno zlato medaljo, je bil najboljši strelec Nikola Dedović s štirimi zadetki, kapetan Nikola Jakšić je dodal tri. Pri Američanih je Marko Vavić dosegel dva gola.

Dedović je zadel za 9:6, zmago je potrdil Jakšić, ki je povedal, da so srbski vaterpolisti tako maščevali poraz njihovih košarkarjev, ki so v polfinalu olimpijskega košarkarskega turnirja izgubili z ZDA.

Tesneje je bilo v večernem drugem polfinalu. Hrvati so po drugi in tretji četrtini vodili za dva gola, a so se v zadnji Madžari še približali na gol zaostanka. A njihov zadetek za 8:9 je bil tudi zadnji na tekmi, tako da je Hrvaška prišla do tekme za zlato.

Za Hrvaško je medalja četrta na OI, bila je že srebrna v Atlanti 1996, zlata v Londonu 2012 in srebrna v Riu de Janeiru 2016. Najboljši strelec je bil Loren Fatović s petimi goli.