Klemen Bauer bi se s samo enim zgrešenim strelom stoje na koncu potegoval za peto mesto. Foto: MMC RTV SLO
Emil Hegle Svendsen
Emil Hegle Svendsen je lani slavil v posebnem seštevku svetovnega pokala za šprinte. Foto: EPA
Teja Gregorin
Teja Gregorin je veliko časa izgubila pri streljanju stoje. Foto: EPA
Tora Berger
Tora Berger je po prvem šprintu sezone oblekla tudi majico vodilne v tej disciplini. Foto: Reuters

Prvi šprint sezone je zanesljivo dobil nezmotljivi Norvežan Ole Einar Björndalen, ki je podrl vseh 10 tarč in je drugega rojaka Emila Hegleja Svendsena (1) prehitel za 25 sekund. Tretje mesto je presenetljivo zasedel ameriški biatlonec Tim Burke (0).

Preostala trojica daleč v ozadju
Bauer je bil nezmotljiv na prvem streljanju leže zadel vseh pet strelov, na polovici proge je celo tekaško prehitel Svendsena, nato pa je pri odločilnem streljanju stoje zgrešil dve tarči. Daljši strelski postanek se je poznal tudi na tekaškem času in Klemen je kot edini Slovenec prišel do točk za 15. mesto. Preostala trojica je zelo razočarala in zasedla mesta 73. (Dokl), 76. (Rupnik) in 84. (Marič).

"Lahko pa bi strelišče zapustil tudi z ničlo in dosegel še nekaj več. Zadovoljen sem z uvodom sezone, ko sem videl, da je mogoče dobro tekmovati. To je dobra popotnica za naprej," je nastop opisal Bauer.

"Ekipni" nastop Slovenk
Norvežanka Tora Berger je v Östersundu dobila prvi letošnji šprint. Tri Slovenke so se razvrstile med 23. in 25. mestom.

Po pričakovanju je odločalo natančno streljanje, saj je prvih pet tekmovalk podrlo vseh deset tarč. Na oder za zmagovalke sta stopili še Rusinja Olga Medvedceva in Finka Kaisa Mäkäräinen.

Teja Gregorin je kljub dvema zgrešenima streloma osvojila 23. mesto, Andreja Mali in Dijana Ravnikar pa sta si razdelili 25. mesto. Brez točk je ostala le Tadeja Brankovič.

Teja Gregorin: "Malo strahu je"
"Tek je bil dober, glede na to, da sem veliko časa zapravila na stoječem položaju, kjer sem tudi dva strela zgrešila. Streljanje ni bilo optimalno. S tekaškim delom pa sem zadovoljna. Gremo naprej, upam, da bo naslednjič boljše. Stoječi položaj me vseeno nekoliko obremenjuje, saj je to že druga tekma. Sploh ne vem, kaj je narobe. Malo strahu je vseeno, vendar se bom jutri poskusila zbrati in tudi stoje končno pokazati tisto, kar delam na treningih," je povedala Gregorinova.

Šprint, 10 km (M):                 *
1. O.-E. BJÖRNDAL. NOR 23:30,1 (0)