Rok Marguč, Benjamin Karl in Roland Fischnaller pozirajo s kolajnami. Foto: Reuters
Rok Marguč
Marguč je v kvalifikacijah postavil najboljši čas. Foto: Reuters
Žan Košir
Žan Košir je obstal v četrtfinalu. Foto: Reuters
Marguč zaostal le za Karlom

favorit, Avstrijec Benjamin Karl.

Marguč je bil najhitrejši v kvalifikacijah, v osmini finala je brez večjih težav izločil Avstrijca Manuela Veitha, v četrtfinalu je bil od Rusa Stanislava Detkova hitrejši za vsega 19 stotink, v polfinalu pa je opravil še s Švicarjem Kasparjem Fluetschom.

Karl po šestih letih spet boljši
Veliki finale je bil ponovitev finala z mladinskega svetovnega prvenstva 2005, tudi tokrat je bil boljši Karl, ki si je že na prvi progi privozil 1,01 sekunde naskoka, na koncu je razliko povečal še za štiri desetinke.

Vrata so ista kot na drugih tekmovanjih
"Vedel sem, da sem zmožen velikega dosežka. Že tekma svetovnega pokala v Bad Gasteinu (v slalomu je bil pred desetimi dnevi četrti, op. a.) je pokazala, da sem v pravem času v pravi formi. Zadnje dneve se sicer nisem najboljše počutil, saj sem imel trde noge. A uspelo mi jih je usposobiti. Pred dvoboji na izpadanje sem čutil velik pritisk, ker sem dosegel prvi čas v kvalifikacijah. Pritisk se je nato z vsako vožnjo manjšal. Ko mi je vse steklo, je bilo noro. Proti Karlu pa nisem imel možnosti, tudi noge so me že močno bolele," je navdušeno pripovedoval 24-letni Celjan, ki je sploh prvič v karieri v članski konkurenci vozil v velikem finalu. Njegov najboljši izid v svetovnem pokalu je bil tretje mesto.
Tega dejstva se je zavedal tudi sam: "Res je, a rekel sem si, da je vse enkrat prvič. Rekel sem si, zakaj pa ne! Vrata so namreč povsem ista kot na drugih tekmovanjih."

Po sledeh Koširja in Flandra
Za Slovenijo je to na devetem SP-ju že peta deskarska kolajna v alpskih disciplinah, po dve sta doslej prispevala Dejan Košir, ki je bil leta 2003 v Kreischbergu zlat v paralelnem veleslalomu, leta 2001 v Madonni di Campiglio pa srebrn v veleslalomu, in Rok Flander, ki je obe kolajni osvojil leta 2007 v Arosi. V paralelnem veleslalomu je bil svetovni prvak, v paralelnem slalomu pa je osvojil bronasto kolajno.

Košir v četrtfinalu, Šušteršič v osmini finala
Žan Košir
je v četrtfinalu izpadel proti dobitniku brona Rolandu Fischnallerju in na koncu zasedel 6. mesto. V boje na izpadanje se je uvrstil še Izidor Šušteršič, ki je moral priznati premoč Fluetschu. Uvrstil se je na končno 13. mesto.

Flander se ni prebil v boje na izpadanje
Prvi slovenski favorit Rok Flander se ni uvrstil med 16 najboljših, brez dvobojev na izpadanje sta ostali tudi Glorija Kotnik (23. mesto) in Iva Polanec (39.). Zmagala je Rusinja Alena Zavaržina pred Avstrijkama Claudio Riegler in Doris Günther.