Mazejeva pod vodstvom svojega kondicijskega trenerja Andree Massija opravlja še zadnje priprave pred odhodom na Novo Zelandijo. Zdravstveno stanje Črnjanke je trenutno zadovoljivo. Bolečin v hrbtu nima, pa tudi na splošno se dobro počuti. Dobro ji služi terapevtski sistem Tecar, ki ga je dobila na preizkus za eno leto. Naprava je namenjena hitrejši regeneracij mišic, dobro pa se obnese tudi pri globljih poškodbah.
S kondicijsko pripravo je iz objektivnih razlogov v rahli zamudi, vendar bo to v naslednjih tednih nadoknadila. Desetdnevne priprave v Zermattu in Saas Feeju je izkoristila za privajanje na nove smuči. Trenirala je skupaj s švicarsko reprezentanco, poudarek pa je dala veleslalomu. Stoeckli ji je dal na voljo več parov smuči, nekaj jih je Tina že izbrala, druge pa bo preizkusila na Novi Zelandiji.
Dobre vremenske razmere
Vodja ženske alpske reprezentance Božo Jaklin je skupaj s svojim pomočnikom Markom Jurjecem dekleta odpeljal na zadnji snežni trening, preden bo del ekipe odpotoval na enomesečne priprave v Čile. Na ledeniku v Saas Feeju jih je vse dni spremljalo zelo lepo vreme, s tem pa so bile razmere za trening naravnost odlične. Prvi dan so zaradi privajanja na sneg smučale prosto, pozneje pa so vadile vse discipline razen smuka.
Menjava proizvajalcev smuči
Kar nekaj deklet je zamenjalo smučarsko opremo, zato jim je pri testiranju trd sneg omogočal kakovostne vožnje, kar je bistvenega pomena. S tem so smučarke imele na voljo podobne razmere, kot jih imajo pozimi, ko so proge večinoma pripravljene z vodo. V nedeljo so se smučarke na kratko srečale tudi s svojimi kolegi iz moške reprezentance. Takrat so namreč fantje pod vodstvom Urbana Planinška prav tako v Saas Fee prišli na enotedenski trening. Tudi za njih je to zadnji trening pred odhodom članov ekipe za hitri disciplini v Čile.
Ana Drev po poškodbi prvič na snegu
Januarja letos si je na treningu veleslaloma na Reiteralmu v Avstriji Ana Drev strgala prednjo križno vez. Sledila je dolga, a tudi uspešna rehabilitacija in z individualnimi kondicijskimi pripravami se je smučarka iz Šmartnega ob Paki uspešno vrnila na sneg. To je bil po dolgotrajni poškodbi zanjo prvi stik s snegom.
Koleno je zdržalo
"Prve dni sem imela zelo čudne občutke, lahko bi rekla, da sem bila kar malce v šoku, kajti še nikoli poprej nisem bila v taki situaciji. Zaradi trdega snega sem imela probleme, saj so bile vibracije smuči toliko močnejše, zato sem ta neprijetni občutek posledično občutila tudi v kolenu. Vse dni treninga sem smučala prosto, se privajala, saj prvih nekaj dni nisem upala 100-odstotno stopiti na poškodovano nogo. Pozneje se je koleno adaptiralo in iz dneva v dan je bilo bolje," je z veseljem povedala Ana, ki že nestrpno čaka enomesečne priprave v Čilu.
Nesreča Katje Jazbec
Kljub vsemu se slovenska ženska ekipa v domovino ni vrnila vedrih obrazov. Smola se namreč še naprej drži Katje Jazbec, ki je na treningu grdo padla in si poškodovala koleno: "Na veleslalomu me je za hip potegnilo nazaj, pri tem sem izgubila kontrolo nad smučmi in močan sunek desne noge v stran je bil zadosten razlog, da sem morala prenehati trening."
Obnovitev stare poškodbe
Katja se je predčasno vrnila v Slovenijo, v sredo pa je že opravila magnetno resonanco. Ta je pokazala, da si je strgala prednjo križno vez in si poškodovala meniskus. To pomeni, da bo morala počivati vsaj 6 mesecev. Pred tremi leti je na tem kolenu že imela enako poškodbo, vendar se je naslednje leto po uspešni rehabilitaciji brez težav vrnila na sneg. Smučarka iz Sebenj pri Tržiču je imela v lanski sezoni dobre rezultate v evropskem pokalu. Debitirala je na tekmah najvišjega ranga, pohvali pa se lahko s štirimi nastopi na slalomskih tekmah.
Urban Laurenčič in Ana Kobal
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje