Zmagovalni oder je imel nenavadno podobo, čeprav je zmagovalka pričakovana. Foto: EPA
Marlies Schild
Marlies Schild je potrdila, da je ta hip daleč najboljša slalomistka na svetu. Foto: EPA
Petra Robnik
Robnikovi sta prijetni presenečenji 43. Zlate lisice. Mateja je bila v soboto 17., Petra v nedeljo 25. Foto: SZS
Iz zakulisja Zlate lisice

Schildova, ki je to sezono dobila pet od šestih slalomov, je najhitreje presmučala obe progi in na 97 točk povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Z drugim mestom je presenetila Čehinja Šarka Zahrobska, ki je za las osvojila Zlato lisico 2007. Na sobotnem veleslalomu je bila sedma. Prodor vzhodnjakinj je s tretjim mestom potrdila Slovakinja Veronika Zuzulova.

Zahrobska ni dojela, kaj je osvojila
"V tej sezoni mi gre vse resnično izvrstno. Upam, da bom v taki formi vsaj do svetovnega prvenstva," je povedala Schildova. "Kar ne morem verjeti, da sem tako visoko v slalomu in da sem osvojila tudi skupno zmago v Kranjski Gori," pa je žarela Zahrobska, ki je v seštevku slalomskega in veleslalomskega časa le za tri stotinke ugnala Hospovo.

Realno bi težko pričakovali več
Slovenski delež je bil po pričakovanju skromen, a vseeno malce boljši od pričakovanj. Nenazadnje sta bili dve Slovenki v finalu nazadnje pred tremi leti! Tina Maze je osvojila 24., Petra Robnik pa 25. mesto. Čeprav sta bili obe na repu finalistk, pa pred tekmo verjetno nista upali na kaj več. Robnikova je celo prvič osvojila slalomske točke.

Napaka na ravnini jo je stala boljše uvrstitve
"Končno sem znova tudi v slalomu nekaj dosegla. Žal sem na drugi progi naredila napako v ravnini," je dejala Mazejeva, ki je bila prvi vožnji 26. Robnikova se je v cilju dvakrat prešerno veselila: "Cilje sem izpolnila že pred finalom. Vesela sem, da sem po padcu pred mesecem dni ponovno začela trenirati tudi hitre discipline."

Potrdili sloves odličnih prirediteljev
Zatajila je Ana Kobal, ki na tekmah nikakor ne pokaže tistega, kar zmore. Mariborski organizatorji so v obeh dneh prejeli same pohvale za svoje delo. Enotno mnenje je, da proga še nikjer v tej zimi ni bila tako dobro pripravljena, seveda pa ostaja malce grenak priokus, ker tekme ni bilo na Pohorju.

Končni vrstni red:                       1. M. SCHILD         AVT   1:40,96    2. Š. ZAHROBSKA      ČEŠ     +0,66    3. V. ZUZULOVA       SLK      1,65    4. T. POUTIANEN      FIN      1,72    5. A. JELUŠIĆ        HRV      1,91    6. T. BORSSEN        ŠVE      2,08    7. N. HOSP           AVT      2,15    8. K. RICHARDSON     ZDA      2,23    9. M. KIRCHGASSER    AVT      2,32   10. F. DE LEYMARIE    FRA      2,65   11. M. PIETILAE       ŠVE      2,79   12. A. GERG           NEM      3,06   24. T. MAZE           SLO      5,35   25. P. ROBNIK         SLO      5,50