Marit Björgen je potrdila sloves najboljše smučarske tekačice ta hip. Foto: Reuters

Med dekleti so vsa tri odličja osvojile Norvežanke. Drugo zlato kolajno v Italiji si je po četrtkovi zmagi v šprintu pritekla Marit Björgen, druga je bila Therese Johaug (+3,4), tretja pa Heidi Weng (+14,9).
Björgnovi je z napadom na zadnjem vzponu uspelo ubraniti naslov svetovne prvakinje v skiatlonu. Norveške tekačice so prvič v zgodovini SP-jev zasedle vsa tri mesta pri vrhu.
Na 15 kilometrov dolgi preizkušnji (2 x 7,5 km) sta slovenske barve zastopali Barbara Jezeršek (40.) in Nika Razinger (54. mesto), na moški (30 km) pa Slovenija ni imela predstavnikov.

"Nismo zadovoljni, vendar tudi razočarani ne"
"Danes ni bilo dobro. Za Niko Razinger je to prva težka tekma in lahko rečem, da je dobro prestala ognjeni krst, vidi se, da še ni vajena tako težkih tekem. Barbara Jezeršek je v drugem delu drsalne tehnike odtekla dokaj solidno, v prvem delu klasike pa je izgubljala sekunde z lovljenjem stika s skupino. Nismo zadovoljni, vendar tudi razočarani ne," je slovenska nastopa ocenil glavni trener Marko Gracer.

Cologna zanesljivo slavil
Med moškimi je bil Cologna dovolj prepričljiv in na koncu zlahka slavil s prednostjo skorajda dveh sekund pred Martinom Sundbyjem in Sjurom Roethejem. Petter Northug je zasedel le četrto mesto.

Skiatlon (M), 2 x 15 km:
 1. D. COLOGNA        ŠVI   1:13:09,3