34-letnik iz Piemonta je dosegel največji uspeh v karieri. Do danes je zgolj trikrat stal na stopničkah, vsakič na najnižji. 17. decembra 2022 je bil tretji na smuku v Val Gardeni, leto dni pozneje je januarja osvojil tretje mesto na smuku v Wengnu in še tretje na superveleslalomu v Cortini d'Ampezzo.
A tokrat je bil najhitrejši. Svojo nalogo je opravil z odliko, še posebej dobro je odsmučal zgornji del oziroma drugi sektor, kjer je postavil najhitrejši čas. V drugem delu proge je obdržal hitrost, odsmučal brez napake in za skoraj šest desetink sekunde prehitel tedaj vodilna Švicarja Stefana Rogentina in Kanadčana Camerona Alexandra.
S startno številko 12 se je na progo Saslong podal zmagovalec prvega letošnjega superveleslaloma v Beaver Creeku, Švicar Marco Odermatt. A tudi ta ni našel pravega odgovora. V zgornjem delu je zaostal za 21 stotink sekunde, bil je skoraj kilometer na uro počasnejši, v spodnjem delu je dodal še dve desetinki, možnosti za zmago ni imel. Na koncu se je moral zadovoljiti s tretjim mestom (+0,43).
V ožjem krogu favoritov sta bila Francoz Cyprien Sarrazin in Avstrijec Lukas Feurstein, ki sta v Beaver Creeku zapolnila stopničke po superveleslalomski preizkušnji. Sarrazin je odstopil v zgornjem delu, Feurstein pa je za Cassom zaostal sekundo in sedem desetink (+1,72).
Italijani so pesti stiskali tudi za zimzelenega Dominika Parisa, ki je zaostal 77 stotink. Tekma je bila za nekaj časa prekinjena po padcu Avstrijca Daniela Danklmaierja, ki se je prav v Val Gardeni pred štirimi leti ob padcu huje poškodoval. Tokrat je v spodnjem delu z nogo zapel ob vratca, grdo padel in obležal. Dolgo so ga oskrbovali, njegove sezone je najverjetneje konec.
Za eno izmed največjih presenečenj je nato poskrbel Norvežan Fredrik Møller, ki je s startno številko 23 skočil na 3. mesto! Za tri stotinke sekunde je prehitel Rogentina in Alexandra, za Odermattom pa zaostal dobro desetinko. Še bolj napeto je bilo ob vožnji Američana Jareda Goldberga, ki je v zgornjem delu pometel s konkurenco, v spodnjem pa prav toliko zaostal, da je ciljno črto prečkal s pičlo stotinko zaostanka za Cassom.
Slovenija je imela dva predstavnika. Martin Čater je s startno številko 40 za zmagovalcem zaostal sekundo in 78 stotink, kar je bilo na koncu dovolj za 29. mesto, veliko bolje se je odrezal Miha Hrobat (startna številka 61), ki je bil 16. (+1,36). "Med samo vožnjo sem sicer imel mešane občutke in niti ne vem, kje sem izgubil največ časa in kje ga pridobil, a sem zelo zadovoljen," je dejal Hrobat, ki je o progi dejal: "Na ogledu je bilo videti kar luknjasto, na koncu je potem bila še kar zelo konkurenčna proga tudi za mojo številko, tako da moram pohvaliti organizatorja."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje