Švedinje so bile brez konkurence. Foto: EPA

Kvalifikacije je dobila Švedinja Jonna Sundling, ki je bila za slabih sedem sekund hitrejša od Američanke Jessice Diggins, tretja je bila Rusinja Natalija Neprjajeva. Lampič je na 13. mestu za najhitrejšo Švedinjo zaostala za 13 sekund in 18 stotink.

Lampič je stopnjevala svoje nastope. Foto: EPA

Dobila svojo četrtfinalno skupino
V izločilnih bojih je slovenska tekačica nastopila v 4. četrtfinalni skupini z Američanko Rosie Brennan, Finkama Jasmi Joensuu in Katri Lylynpero, Nemko Coletto Rydzek in Italijanko Caterino Ganz. Boj za polfinalna mesta je bil hud, a Lampič ga je prestala odlično in si z zmago v svoji skupini zagotovila mesto med najboljših 12. Iz njene skupine je napredovala še Nemka Rydzek.

Lampič se je znašla v 2. skupini z Američankama Diggins in Julio Kern, Rydzek ter Švedinjama Johanno Hagström in Anno Dyvik. Tudi tokrat je Lampič zmagala v svoji skupini, o zmagovalki pa je odločal fotofiniš. Drugo mesto je osvojila Diggins, ki je za Slovenko zaostala za 3 stotinke, tretjeuvrščena Hagström (+0,04) je ostala brez finala.

V svetovnem pokalu zdaj sedma
Tudi finale je bil zelo napet, v njem so se tekmovalke srdito borile za mesta, na koncu je 'smetano pobrala' Sundling, ki je za dobre tri sekunde ugnala rojakinji Emmo Ribom in Majo Dahlqvist (+3,6). Lampič je na petem mestu zaostala za 4 sekunde in stotinko. Stopničke niso bile daleč, saj je Slovenka brez njih ostala le za 34 stotink. Vseeno je v svetovnem pokalu pridobila dve mesti in je zdaj sedma.

Finale ženskega sprinta v Lahtiju

Šimenc ostal brez bojev na izpadanje
V moški konkurenci se v izločilne boje ni uspelo prebiti Mihi Šimencu. Za zmagovalcem kvalifikacij, Francozom Lucasom Chanavatom, je zaostal za 10,6 sekunde. V velikem finalu je slavil olimpijski prvak Johannes Hosflot Klaebo.