Jessie Diggins je začela novoletno turnejo z dvema 3. mestoma, nadaljevala pa jo je z zaporednima zmagama v prosti tehniki. Foto: BoBo

Tekačice sta v Toblachu na Južnem Tirolskem čakala dva zahtevna petkilometrska kroga. Prvega je Lampičeva odtekla zadržano, po vmesnih časih je bila 26., 23., 19. in 21. na polovici. V drugem krogu je 25-letnica iz Valburge malce dvignila ritem in bila na vmesnih časih 20., 16., 17., v samem zaključku pa nekoliko popustila in osvojila 19. mesto.

Lampičeva 19. na 10 km; skupno sedma

Lampič: Nisem pričakovala, da bom zaostala toliko
"Po svojih občutkih lahko rečem, da sem tekla zelo dobro, čeprav je zaostanek kar velik. Nisem pričakovala, da bom zaostala toliko, proga je tu namreč hitra. Računala sem na zaostanek okrog minute. Lahko rečem, da sem se zdela, kar so rekli tudi drugi, na progi zelo živahna, tudi meni se je zdelo, da sem res v redu. Očitno je bilo nekaj, morda, nismo še povsem dorekli, težav s smučmi po ravnini. Tam sem največ izgubljala. Na vzpon pa sem šla suvereno, držala sem ritem,"
je po tekmi povedala Lampičeva.

Najboljša slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je v skupnem seštevku novoletne turneje zdrsnila s 4. na 7. mesto. V sredo sledi v Toblachu že 5. etapa od skupno osmih. Foto: AP

Na novoletni turneji vodilna Jessie Diggins je v boju za etapno zmago za 14,8 sekunde ugnala rojakinjo Rosie Brennan, obe Američanki pa sta na polovici Tour de Skija 2021 daleč spredaj pred zasledovalkami. Digginsova je početverila prednost pred Brennanovo s petih sekund na 20 sekund, medtem ko skupno tretjeuvrščena Frida Karlsson zaostaja že za več kot minuto, potem ko je bila Švedinja po treh etapah le 10 sekund za 29-letnico iz Minnesote.

Povsem v znamenju Rusov
V moški konkurenci je na 15 kilometrov prosto zmagal Rus Aleksander Bolšunov, ki je slavil pred rojakom Denisom Spicovom in Ivanom Jakimuškinom. Tudi četrto in peto mesto sta zasedla Rusa: Aleksej Červotkin in Artjom Malcev. Bolšunov je s tem še povečal vodstvo v skupnem seštevku turneje. Slovencev ni več na turneji.

V sredo zasledovalni tekmi
Po uvodnih treh etapah v Švici so se tekačice in tekači preselili na Južno Tirolsko v Toblach. Po torkovi tekmi v prosti tehniki s posamičnim štartom sreda prinaša zasledovalni tekmi na enaki razdalji (10 km za ženske in 15 km za moške), a v klasični tehniki. Štart žensk je ob 13.30, štart moških pa ob 14.40.