Žiga Jelar (levo) in Timi Zajc (desno) sta na zmagovalnem odru v sendvič stisnila Stefana Krafta. Foto: AP

Avstrijec si je odločilno prednost nabral v prvi seriji, ko je imel s poletom 232 m več kot deset točk naskoka pred vsemi. V finalu je pristal pri 207 metrih in le za 1,7 točke ugnal slovenskega junaka dneva Jelarja, ki je Krafta izzval s poletom, dolgim 220 metrov. Jelar je bil po prvi seriji tretji, z višjega naleta je skočil 232 metrov. 24-letnik je bil v svetovnem pokalu drugi tudi pred dvema letoma v Lillehammerju.

1,7 točke ločilo Jelarja od prve zmage v karieri

"Res sem vesel, da sem po dveh letih spet stopil na zmagovalne stopničke. Stvari so se lepo odvile, veselim se jutrišnjega dne oziroma naslednjih poletov," je bil po uspehu kratek Jelar.

Po prvi seriji je bil drugi Zajc, ki je pristal pri 222,5 m. V finalu je skočil "le" 207 metrov, a to je bilo dovolj, da se znova povzpne na stopničke. Za Kraftom je zaostal za 13 točk. S petega na četrto mesto je v finalu napredoval Lanišek, ki je bil dolg 219 m.

Mesto v finalu je pridobil tudi Peter Prevc in končal na osmem mestu. Cene Prevc je bil 24., Domen Prevc 27. in Lovro Kos 28.

Obliž na rano po težkem covidnem obdobju
Za Jelarja so stopničke brez dvoma obliž na rano izjemno težke sezone. Na sklepnih pripravah pred olimpijsko sezono je bil pozitiven na novi koronavirus in tako močno zbolel, da je moral poiskati tudi zdravniško pomoč.

V A-reprezentanco se je vrnil za 70. novoletno turnejo, vendar se mu vrnitev ni izšla po željah, ostal je tudi brez olimpijskih iger v Pekingu. V zadnjem delu sezone pa je lovil formo v celinskem pokalu, dobri nastopi so mu prinesli novo priložnost v zaključku sezone.

Februarja v Lahtiju se je prvič prebil med najboljšo deseterico to sezono, nato se je marca znova vrnil v celinski pokal, nanizal nekaj uvrstitev na stopničke, zdaj pa se je povzpel na zmagovalni oder tudi na najvišji ravni.

"Če ne bi bilo Stefana Krafta, bi imeli zelo lepe stopničke, a nimam česa reči. Predvsem prvi štirje fanti so luštno skakali. Čestitke Žigi za vrnitev na zmagovalni oder po dolgem času, Timiju, da je zdržal v težkih razmerah, in Anžetu, ki je še enkrat pokazal, da zna zelo dobro leteti. Tudi vrhunski finalni skok Petra je vreden pohvale. Jutri priključimo še preostale tri fante, mislim, da lahko nadaljujemo v tem ritmu brez popuščanja," je povedal glavni trener Robert Hrgota.

Boj za veliki kristalni globus se bo odločal v Planici
V boju za zmago v skupnem seštevku se je Karl Geiger uvrstil na 9. mesto tik pred Rjojuja Kobajašija. Tri tekme pred koncem ima Japonec še 55 točk naskoka.

Nastopi zadnjih petih letalcev v finalu Oberstdorfa
SkakalecPoskusna serija1. serija2. serija
Domen Prevc (5)174,0 m (36.)203,0 m (27.)202,0 m (27.)
Žiga Jelar (16)217,5 m (6.)232,0 m (3.)220,0 m (2.)
Peter Prevc (24)229,5 m (5.)207,5 m (9.)218,0 m (8.)
Lovro Kos (29)212,0 m (8.)209,0 m (16.)183,5 m (28.)
Timi Zajc (31)220,0 m (2.)222,5 m (2.)207,0 m (3.)
Cene Prevc (33)173,0 m (33.)197,0 m (25.)204,0 m (24.)
Anže Lanišek (34)226,0 m (1.)217,0 m (5.)219,0 m (4.)

V nedeljo bo v Oberstdorfu še ena tekma. Skakalci se bodo nato preselili v Planico, ki bo konec prihodnjega tedna gostila še dve posamični in eno ekipno tekmo.

Končni vrstni red:     daljave    točke