Nika Križnar, ki je lansko zimo končala na drugem mestu skupnega seštevka svetovnega pokala, je bila na prvi tekmi sezone najboljša Slovenka. Foto: EPA

23-letna Norvežanka je po Holmenkollnu v minuli sezoni slavila drugič v karieri. Najboljša je bila že po prvi seriji, v finalu pa je z najdaljšim skokom druge serije za 7,3 prehitela dobitnico velikega kristalnega globusa v minuli sezoni, Marito Kramer. Avstrijka je bila druga tudi po polovici preizkušnje. Tretje mesto je zasedla njena rojakinja Eva Pinkelnig, ki je v finalu pridobila eno mesto.

Križnar: Se še lovim

Zaključek prve tekme v Wisli

Slovenke, ki imajo po odlični lanski sezoni in prav tako izvrstnem poletnem delu tudi letos izjemno visoke cilje, so že po prvi seriji preizkušnje na ledeni smučini in plastičnem doskočišču ostale brez boja za najvišja mesta. Nika Križnar, ki je bila na koncu najboljša, je v drugi seriji, potem ko je skočila najprej 118,0 m, nato pa 121,0 m, pridobila tri mesta, zbrala pa je dobrih 23 točk manj od zmagovalke.

"Moram biti vesela. To je šele začetek sezone. Verjamem, da skoki še niso tisti pravi. Malo gre še gor, malo dol in se še lovim. Malce sem jezna zaradi prvega skoka, saj nisem nadaljevala dela iz kvalifikacij. Sedmo mesto ni slabo. Če bom startala s tega naprej in nikoli ne bom slabša, potem to odkljukam že zdaj,” je dejala Križnar, ki je v zaključku priprav na zimo imela težave s poškodovanim gležnjem.

Nika Križnar in Ema Klinec razočarani po uvodni tekmi sezone

Klinec: Povprečen rezultat

Zmagovalka petkovih kvalifikacij Ema Klinec – njeni daljavi sta bili 119,0 in 124,0 – je za reprezentančno kolegico zaostala 1,4 točke. Skakalka, ki bo na vrhuncu letošnje zime na svetovnem prvenstvu v Planici branila zlato medaljo na srednji skakalnici iz Oberstdorfa, je v finalu zadržala mesto iz prve serije.

“Skoka sta bila slabša kot v petek, res pa je, da ne spet tako zelo. Če se temu lahko tako reče, je bil to povprečen rezultat. Rezerve so bile v skokih in če to izboljšam, sem pri vrhu. Hitro se pokažejo slabši skoki, a vem, da znam dobro skočiti in to je najbolj pomembno,” je dodala Klinec.

Skoki Eme Klinec, Urše Bogataj in Nike Križnar v prvi seriji Wisle

Zupančič: Moramo ostati mirni

Malenkost sta v finalu pridobili ostali slovenski dobitnici točk. Olimpijska prvakinja Urša Bogataj je bila z daljavama 112,5 m in 114,5 m 18., Nika Prevc, ki je skočil 104,0 m in 113,5 m, pa je zasedla 25. mesto. Katra Komar na 32. in Jerneja Repinc Zupančič na 37. mestu sta bili prekratki za preboj v finale.

“Po vsem tem moramo ostati mirni. Res je, da smo po treningih in kvalifikacijah pričakovali več. Ni pa razloga za preplah, saj sam vem, da dekleta znajo skočiti. Nekaj težav je bilo danes v smučini, še malo več zaradi dežja, morda tudi pritisk prve tekme, a punce znajo skakati in ostati moramo mirni,” je tekmo ocenil glavni trener Zoran Zupančič.

Na skakalnici Adama Malysza, kjer tekmujejo na ledeni smučini in plastičnem doskočišču, bo v nedeljo ob 12.00 še ena tekma. Uro predtem bodo izpeljali kvalifikacije. Svetovni pokal se bo nato nadaljeval decembra v Lillehammerju.

Končni vrstni red:      daljave   točke