Therese Johaug je progo pretekla v 24:28,4 minute. Foto: EPA
 4. K. NISKANEN       FIN          37,7
 5. J. SUNDLING       ŠVE          40,7
...
15. A. LAMPIČ         SLO        1:30,9

Norvežanka je bila za 1,2 sekunde boljša od drugouvrščene Rusinje Natalije Neprjajeve, na zmagovalni oder se je povzpela še Finka Krista Parmakoski z zaostankom 16,5 sekunde. Lampič je na 15. mestu za zmagovalko zaostala za 1:30,9 minute.

"Mislim, da sem danes res nastopila sproščeno, brez pritiskov, ki jih sicer že tako nimam. Res sem celoten konec tedna uživala, čeprav se pri tem nisem najbolje počutila. Sem nazaj v tekmah, to sem potrebovala, in gremo naprej," je po preizkušnji dejala slovenska športnica.

Neprjajeva še vedno ostaja v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala z 973 točkami. Ima veliko prednost pred Američanko Jessie Diggins (695 točk), medtem ko je Johaug vodilna tekačica sezone na razdalji.

37. E. UREVC          SLO           114
Za Iiva Niskanena je bila to osma zmaga v svetovnem pokalu, od tega tretja letos. Prav vse je dosegel na 15 km. Na tej razdalji je slavil tudi na olimpijskih igrah v Pekingu. Foto: EPA

Šimenc in Ličef brez točk, zmaga Niskanena
Finski smučarski tekač Iivo Niskanen je dobil 15-kilometrsko preizkušnjo v klasičnem koraku za svetovni pokal v Lahtiju.

Za 17,6 sekunde je ugnal vodilnega v skupnem seštevku Norvežana Johannesa Hoesflota Klaeba, tretji je bil Šved William Poromaa z zaostankom 18 sekund.

Slovenska tekača Miha Šimenc in Miha Ličef nista osvojila točk. Šimenc je z zaostankom 2:45,4 minute zasedel 45. mesto, Ličef pa je bil 58. Za olimpijskim prvakom Niskanenom je zaostal 3:26,3 minute.