32-letna Ragnhild Haga, dvakratna olimpijska zmagovalka leta 2018 v Pyeongchangu, je na prestižnem maratonu prišla do tretje posamične zmage v svetovnem pokalu. Tokrat so tudi smučarske tekačice tekle 50 km in ne samo 30 km, kar je običajno maratonska razdalja za ženske.

Za razliko od sobotnega moškega maratona je bilo tokrat več raznolikosti med najboljšimi, saj je bilo med deseterico le pet Norvežank. Slovenk med 32 tekmovalkami ni bilo.

Simen Hegstad Krüger je odlično formo iz Planice prenesel v Oslo. Foto: EPA

Simen Hegstad Krüger je dobil presižni maraton na 50 km s skupinskim startom v prosti tehniki v Oslu. Med deseterico so bili le Norvežani. Drugi je bil Hans Christer Holund s 5,7 sekunde zaostanka, tretji pa Martin Loewstroem Nyenget (+12,6).

Med 39 tekmovalci je bil sedmi vodilni v pokalu Johanness Hösfolt Klaebo, v cilju je bil minuto in 45 sekund za 29-letnim Krügerjem, ki se je veselil devete posamične zmage v svetovnem pokalu. V Planici je na svetovnem prvenstvu osvojil prve tri zlate medalje na svetovnih prvenstvih.

Na 11. mestu je bil tokrat prvi tekmovalec, ki ni član norveške ekipe, Britanec Andrew Musgrawe (+2:38,8).

Slovenskih tekmovalcev ni bilo na startu.