
Tudi druga sprinterska tekma v okviru letošnje novoletne turneje je ponudila z istim razpletom tako v ženski kot moški konkurenci, znova sta bila najboljša Svahn in Chanavat.
Švedinja je v finalu za sekundo in tri desetinke prehitela Norvežanko Kristine Stavaas Skistad in Američanko Jessie Diggins. Ta ostaja vodilna v seštevku novoletne turneje in v skupnem seštevku svetovnega pokala. Siva majica najboljše po točkah na turneji še naprej pripada Svahn.
V moški konkurenci bo sivo majico znova oblekel Chanavat, v zlatem pa ostaja Norvežan Harald Oestberg Amundsen. Ta je tokrat po padcu izpadel v četrtfinalu, a tudi v seštevku svetovnega pokala ostaja vodilni. Drugi je bil danes Šved Edvin Anger (+ 0,25), tretji pa Italijan Federico Pellegrino (+ 0,44).
Po zdravstvenih težavah in boleznih v slovenskem taboru na novoletni turneji ostaja le še Anja Mandeljc. Na 1,5 km dolgi progi je v današnjih kvalifikacijah sedem sekund zaostala za prvo trideseterico in izločilnimi boji.
V moški konkurenci Slovenija tako ni imela predstavnika. V četrtek bo v Davosu na sporedu še zasledovalna tekma v klasičnem koraku.
TOUR DE SKI, Davos Sprint, prosti slog (M): 1. L. CHANAVAT FRA 2:15,07 2. E. ANGER ŠVE +0,25 3. F. PELLEGRINO ITA 0,44 Sprint, prosti slog (Ž): 1. L. SVAHN ŠVE 2:32,35 2. K. S. SKISTAD NOR +1,30 3. J. DIGGINS ZDA 1,73 ... Obstala v kvalifikacijah: 47. A. MANDELJC SLO
SKUPNI VRSTNI RED Moški (14/37): 1. H. AMUNDSEN NOR 879 2. J. H. KLAEBO NOR 734 3. P. GOLBERG NOR 692 ... 73. M. ŠIMENC SLO 74 Ženske (14/37): 1. J. DIGGINS ZDA 993 2. E. RIBOM ŠVE 850 3. R. BRENNAN ZDA 806 ... 78. A. MANDELJC SLO 41 89. E. UREVC SLO 19
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje