S pričevanjem in poročanjem iz delov sveta, ki jih je razburkala vojna, Bernard-Henri Lévy raziskuje nekatera najbolj nedostopna vojna območja na svetu, kjer vlada humanitarna kriza.
Med epidemijo covida-19 je Bernard Henri Lévy potoval po svetu, da bi srečal moške, ženske in otroke, ki so jih prizadele različne nadloge, za katere je kriv človek: od lakote, revščine, vojne in izseljevanja do smrti ljubljenih.
Filozof v Ukrajini, Nigeriji, Libiji, Somaliji in Afganistanu odkriva ljudstva, ki ne poznajo pandemije in omejitev, ki jih ta prinaša, še manj cepljenja, in ki jih namesto strahu, da bodo umrli zaradi neznane bolezni, navdaja upanje, da se bodo izognili nabojem ter napolnili obupno prazne krožnike.
Dokumentarni film o najbolj deprivilegiranih ljudeh v Nigeriji, na otoku Lezbos, v Somaliji, Libiji, Bangladešu, Afganistanu, Kurdistanu, Ukrajini, je pričevanje o trpljenju in bedi in zdi se, da to gorje »prekletih na zemlji« ne gane nikogar.
Od jarkov v Doneškem bazenu v Ukrajini do kurdskih borcev, ki se borijo proti Islamski državi, Lévyjev film prenaša sporočilo o pozornosti, sočutju in skrbi za skupno človečnost.