Revni mladenič Michel se zaradi tatvine sredi noči zbudi v zaporu. Ko odkoraka skozi vrata, vstopi v čuden svet, v katerem so vsi ljudje izgubili spomin. Svoje velike ljubezni Juliette, zaradi katere je kradel svojemu delodajalcu in pristal v zaporu, ne more najti, saj je nihče ne pozna. Ko pa jo izsledi, doživi šok, saj je dekle tik pred poroko z vplivnim in nevarnim moškim.
Marcel Carné je bil eden od protagonistov francoskega poetičnega realizma, težnje, ki je bila močno prisotna v francoski kinematografiji po drugi svetovni vojni.
Zgodbe filmov so se osredotočale na ljudi na družbenem robu, povečini so bile zastavljene tragično in fatalistično, začinjene z nostalgijo in grenkobo, pogosto so junaki/nje doživeli/e grenak ali tragičen konec.
Film Juliette, ta skrajno nežna pravljica o nesmrtni ljubezni, družbenih krivicah, revščini in kriminalu, je primer poetičnega realizma, ki svoje značilne teme o neperspektivnosti družbe nagovarja v obliki pravljice ter s kontrastom med témo in pristopom doseže močen čustveni učinek.