Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Zadnji Televizijski klub v tej seriji gosti imena, ki televizijsko hišo poznajo do obisti, saj so v njej, sešteto, preživeli več kot stoletje: Jožica Hafner, Vanda Šega in Slavko Bobovnik.
Planinska zveza Slovenije (PZS) je podelila priznanja za letošnje dosežke. Med nagrajenci za posebne dosežke v letu 2018 sta tudi RTV Slovenija in Miha Lampreht, sicer direktor Radia Slovenija.
V Lendavi so proslavili 60. obletnico radijskega in 40. obletnico televizijskega programa za madžarsko narodno skupnost v Sloveniji. Današnji Pomurski madžarski radio (Muravideki Magyar Radio oz.
Dušan Benko, Zvone Zorko in Florijan Laimiš so trije komentatorji in uredniki, ki so vtisnili globok pečat ne samo radijskemu ampak slovenskemu novinarstvu nasploh.
Z nagrado za življenjsko delo so letos ovenčali igralca Jurija Součka, z Ježkovo nagrado za leto 2018 pa glasbenika ter občasnega književnika in igralca Zorana Predina.
Oddaja Med valovi, edina oddaja slovenskih televizij, ki je v celoti posvečena morskim temam, praznuje 20 let.
Takšne napake ali nesmisli nastanejo povsem spontano in marsikateri govorec se niti ne zave, da ga je polomil.
Arhivsko gradivo TV Slovenija je pomemben del slovenske kulturne dediščine. Dokumentarni film Andreja Dobleharja predstavlja izbrane avtorje in pregled oddaj o kulturni dediščini.
Bo radio zmogel vztrajati tudi v naslednjih letih in desetletjih? Odgovor iščemo z gosti v studiu: Igorjem Vobičem s FDV-ja ter tremi ustvarjalci programa Ars.
Radio Slovenija praznuje 90 let in ob častitljivem jubileju bo v goste povabil nekdanje voditeljice, se spomnil predvojnega radia in s pričevanji ter arhivskimi posnetki popeljal k svojim začetkom.
Sredi tridesetih let sta v zabavnih oddajah na Radiu Ljubljana zablestela Jože Pengov in Frane Milčinski Ježek kot duet »Jožek in Ježek«. Prepevala satirične kuplete ter ustvarila vrsto likov.
Slovenska televizija je nastajala po obrokih, laboratorij že leta 1948, ko so čez 10 let začeli mesečno oddajati, je bilo na Slovenskem manj kot 300 televizorjev. Dosje je pripravila Ljerka Bizilj.
Na ljubljanski radio je prišel leta 1956, potem ko je kot prvi diplomant končal visoko šolo za telesno kulturo.
8. maja 1945 so Nemci onesposobili ljubljansko radijsko postajo. Čez noč so jo tehniki le popravili. Na Radiu Svobodna Ljubljana se je 9. maja oglasila kukavica in napovedovalka Štefka Vendramin.
Glasbeno uredništvo Radia Ljubljana si je od vsega začetka prizadevalo privzgojiti poslušalcem smisel za slovensko ljudsko in umetno glasbo.
Radijske ali »slušne« igre, kot so jih imenovali takrat, so se na sporedih Radia Ljubljana pojavile že prvem letu oddajanja. Vse igre so igrali oziroma prenašali neposredno v živo.
Kukamo v zgodovino radia: Kako odličen je bil radijski prenos z dvema mikrofonoma! A kaj, ko so imeli kabel le za enega ...
Kukamo v zgodovino radia. Kako se tistih začetnih dni spominja prvi tehnik slovenskega radia, Franc Kramar – Rado?
Informacijski pooblaščenec je nagrado Ambasador transparentnosti letos podelil oddaji Televizije Slovenija Tarča.
Neveljaven email naslov