Gruzijcem se smeje. Premagali so favorizirane Portugalce. Foto: Reuters

Pred zadnjima tekmama skupinskega dela, torej v skupini F, je bilo jasno, da sta mogoča nasprotnika varovancev selektorja Matjaža Keka le Romunija kot zmagovalka skupine E in Portugalska kot najboljša v skupini F.

Razplet večernih dvobojev je določil, da se bo še drugič letos Sloveniji zoperstavila Portugalska. Na prijateljski tekmi 26. marca je Slovenija v Stožicah zmagala z 2:0, tokrat pa bo imel dvoboj precej večji tekmovalni naboj.

Hitro vodstvo Gruzije
Portugalci so zelo slabo začeli tekmo. Antonio Silva je namreč storil hudo napako, ki so jo Gruzijci v 2. minuti kaznovali z golom. Odlično sta sodelovala napadalca Gruzije – Georges Mikautadze je, potem ko je Silva izgubil žogo, začel gruzijski protinapad, s podajo lepo zaposlil Hvičo Kvarachelijo, ki je s strelom v spodnji desni kot premagal Portugalsko.

Po začetnem šoku so Portugalci strnili svoje vrste. Prvi zvezdnik Portugalske Cristiano Ronaldo je v 17. minuti izvedel nevaren prosti strel, vratar Gruzije pa je branil. V 28. minuti je Francisco Conceicao sprejel podajo v kazenskem prostoru in streljal "iz prve", žoga je za nekaj cm šla mimo gola. V 30. minuti je Joao Felix nevarno streljal z roba kazenskega prostora. Ronaldo je v 35. minuti streljal od blizu, nogometaš Gruzije mu je strel blokiral. V 46. minuti je Joao Felix streljal z vrha kazenskega prostora, njegov strel ni bil dovolj močan, vratar Gruzije ga je brez težav ubranil.

Razočarani Cristiano Ronaldo je zelenico zapustil v 65. minuti. Foto: Reuters

Gruzija je v prvem polčasu zbrala tri strele, enega v okvir vrat. Portugalska je imela devet strelov, tri v okvir vrat.

Gruzijci povišali vodstvo
Ronaldo se je razjezil sam nase, ko je v 47. minuti streljal od blizu, toda zgrešil cilj. V 54. minuti je Diogo Dalot streljal od daleč, vratar Gruzije je z zadnjimi močmi strel ubranil.

Nogometaš Napolija Hviča Kvarachelija je zatresel portugalsko mrežo že v 2. minuti. Foto: Reuters

V 57. minuti je Gruzija povišala vodstvo na 2:0, ko je Georges Mikautadze zadel z 11-metrovke. Sodnik je dosodil najstrožjo kazen, ker je Antonio Silva stopil na nogo Luki Lohošviliju v kazenskem prostoru.

Na EP-ju v nogometu bosta zdaj na sporedu dva prosta dneva pred prvimi tekmami osmine finala. Te bodo na sporedu od sobote do torka. Četrtfinalni boji bodo 5. in 6. julija, polfinale 9. in 10. julija, finale pa bo v Berlinu 14. julija.