Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
11855 epizod
11855 epizod
Osrednja jutranja informativna oddaja Druga jutranja kronika prinaša analizo najbolj aktualnega nočnega dogajanja, predvsem pa napoveduje teme, ki bodo zaznamovale dan. Je strnjena, verodostojna, zmeraj aktualna – in najbolj poslušana radijska oddaja v Sloveniji. Vsak dan ob 7.00 na Radiu Slovenija. Kot podkast so na voljo tudi oddaje Danes do 13h, Dogodki in odmevi, Po Sloveniji Radijski dnevnik in Zrcalo dneva. Naročite se lahko tudi na kratka poročila v podkastu Novice Radia Slovenija.
Ameriški predsednik Donald Trump je v sinočnji izjavi ruskega predsednika Vladimirja Putina in ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega pozval k sodelovanju. Po srečanju posebnega ameriškega odposlanca za Ukrajino Keitha Kellogga in Zelenskega se zdi, da je v prizadevanja za končanje vojne končno vključena tudi Ukrajina. Ob tem pa bosta očitno visoko ceno za to morali plačali tako Ukrajina kot tudi Evropa, ki še nima sedeža za pogajalsko mizo. V oddaji pa tudi o tem: - Hamas in Izrael po zapletih danes predvidoma z novo izmenjavo talcev in zapornikov - Na Ptuju bodo oblast prevzeli kurenti, z mednarodnim sprevodom se začenja Kurentovanje - Naši košarkarji v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo do nove zmage
Članice Nata bodo morale za obrambo namenjati veliko več kot doslej. Ameriški svetovalec za nacionalno varnost Mike Waltz jim je, predvsem evropskim, do prihodnjega vrha zavezništva, napovedanega za junij, naložil, da morajo za obrambne izdatke nameniti dva odstotka svojega bruto domačega proizvoda. To je politična realnost, meni tudi premier Robert Golob. V sinočnjih Odmevih se je med drugim dotaknil tudi aktualnih protestov, referendumov in reform. Ostali poudarki oddaje: - Ukrajinski predsednik Zelenski po srečanju z ameriškim odposlancem z izrazi upanja. - Nemci pred nedeljskimi parlamentarnimi volitvami negotovi glede sprememb. - Nogometaši Celja z odlično predstavo v osmino finala konferenčne lige. Olimpija s slabo končala evropsko pot.
Evropa mora ob oddaljevanju odnosov z Združenimi državami Amerike razmisliti, kaj lahko glede obrambe naredi sama, je sinoči v Odmevih na Televiziji Slovenija povedal premier Robert Golob, in dodal, da se bodo izdatki za obrambo v naslednjih letih zagotovo povišali. O napotitvi slovenskih vojakov v Ukrajino pa je po njegovih besedah še prezgodaj govoriti. V oddaji tudi o tem: - Spor med ZZZS in bolnišnicami. - Egipt, Jordanija in zalivske države v Rijadu o obnovi Gaze. - Vas Sajevec v občini Ribnica bo dobila kanalizacijo.
Potem ko so ameriške oblasti razburile evropske zaveznice z neposrednimi pogovori z Rusijo o končanju vojne v Ukrajini, so transatlantske odnose dodatno razburkale najnovejše obtožbe ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski neizvoljen diktator. Druge teme: - Hamas pripravljen izpustiti vse talce, a v zameno za popoln umik izraelskih sil. - Tožilstvo za predsednika Republike srbske Dodika zahteva 5 let zapora, sodba prihodnji teden. - Peticija za omejitev uporabe mobilnikov v šolah.
Ameriški predsednik Donald Trump je znova napadel ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega in ga označil za neizvoljenega diktatorja. Kot je dejal Trump, Zelenski noče razpisati volitev, ker mu javno mnenje ni naklonjeno. Na Trumpove trditve so se že odzvali nekateri tuji državniki. V oddaji tudi o tem: - Arabske države s protipredlogom Trumpovi ideji o razselitvi Gaze. - Tretji poziv k prenehanju sodelovanja med Evropsko prestolnico kulture in anhovskim Alpacemom. - Nadaljevanje sanacije plazu v Zabukovju nad Sevnico.
V Parizu bo danes novo srečanje o evropski varnosti in Ukrajini. Vabljeni naj bi bili predstavniki Norveške, Švedske, Finske, baltskih držav, Grčije, Češke, Romunije in Kanade. Ameriška delegacija je po včerajšnjem srečanju s predstavniki Rusije v Rijadu zagotovila, da bodo v pogajanjih o končanju vojne v Ukrajini sodelovali tudi predstavniki te države in Evropske unije. Rusija pa je znova poudarila, da nasprotuje članstvu Ukrajine v Natu. V oddaji tudi o tem: - Kako bo Evropa odgovorila na ameriške carine? Uvedbe novih dajatev bi lahko na stari celini spodbudile sodelovanje - Opozicija skeptična do vladnih predlogov o spremembi imenovanja sodnikov in števila poslanskih sedežev - Projekt drugi tir: pri graditvi premostitvenih objektov pomembna tudi inovativnost projektantov
V Parizu so se včeraj na izrednem srečanju sešli voditelji nekaterih evropskih držav, Evropske komisije in sveta ter Nata. Strinjali so se z nujnostjo okrepitve evropske obrambe ter oblikovali stališče do pogovorov med Rusijo in Združenimi državami o končanju vojne v Ukrajini. Druge teme: - Rusija pravi, da bo pozorno prisluhnila ameriškim predlogom, Zelenski ni navdušen nad srečanjem. - Izrael bi se moral do danes umakniti z juga Libanona, a tega ne stori. - Bodo morali starši za hrambo matičnih celic iz propadle Biobanke znova seči v žep?
Ameriške oblasti znova razburjajo evropske voditelje, tokrat z napovedjo, da bodo pogovori o končanju vojne v Ukrajini med Washingtonom in Moskvo potekali brez predstavnikov Evropske unije. Začeli naj bi jih jutri v Savdski Arabiji. Skorajšnji začetek pogovorov je potrdil tudi ameriški predsednik Donald Trump. Kot je dejal, bi se morali pogovarjati že pred štirimi leti, pred začetkom vojne, in ne šele zdaj. O tem, kako lahko Evropa prispeva k trajnemu miru v Ukrajini, obenem pa poskrbi za svojo lastno varnost, bodo danes v Parizu govorili voditelji ključnih evropskih držav. Ostali poudarki oddaje: - Prekinitev ognja v Gazi za zdaj drži; v Kairu nadaljevanje pogovorov. - Lani 5 tisoč manj operacij kot leto prej; čakalne dobe še vedno nedopustno dolge. - V ospredju 33-ih Dnevov komedije tehnoburleska Tatovi podob, občinstvo navdušila predstava 3JA.
V Savdski Arabiji naj bi se jutri sešli predstavniki Združenih držav in Rusije na temo končanja vojne v Ukrajini. Po besedah ameriškega predsednika Donalda Trumpa naj bi si tako Moskva kot Kijev želela ustaviti spopade. Ameriški odposlanec za Bližnji vzhod Steve Witkoff pa je dejal, da bo v Rijad odpotoval skupaj s svetovalcem za nacionalno varnost, kjer bodo imeli sestanke po navodilih predsednika Trumpa. Ob tem je izrazil upanje, da bodo dosegli napredek v zvezi s sprtima stranema. Predstavnikov Kremlja ali Evropske unije po doslej znanih informacijah v savdskoarabski prestolnici ne bo. V oddaji tudi: - O vojni v Ukrajini izredni neformalni evropski vrh. - Ta teden začetek pogajanj o drugi fazi premirja v Gazi. - Začenja se vpis bodočih prvošolcev.
V Muenchnu se bo danes končala 61-ta mednarodna varnostna konferenca. V ospredju razprav je vojna v Ukrajini in napovedana mirovna pogajanja z Rusijo. Generalni sekretar zveze Nato Mark Rutte je poudaril, da je treba poskrbeti, da bo Ukrajina za pogajalsko mizo v najboljšem možnem položaju. Kot je ob tem pojasnil, to pomeni nadaljevanje vojaških usposabljanj v Ukrajini in dobav orožja. V oddaji tudi o tem: - Srbski študenti vztrajajo pri izpolnitvi zahtev in napovedujejo nadaljevanje protestov - Stroka opozarja pred negativnimi posledicami namakanja kmetijskih površin - Zmaga deskarja Žana Koširja v kanadskem Val St. Comu
V Münchnu se bo danes nadaljevala mednarodna varnostna konferenca, na kateri je največ pozornosti namenjene vojnama na Bližnjem vzhodu in v Ukrajini. Ameriški podpredsednik J. D. Vance je po včerajšnjem srečanju z ukrajinskim predsednikom Volodimirjem Zelenskim poudaril, da si Združene države želijo doseči mir v Ukrajini. Kot je dejal, si želijo trajen mir, ne pa takšnega, zaradi kakršnega bo vzhodna Evropa čez nekaj let znova v konfliktu. V oddaji tudi o tem: - Študenti v Srbiji danes na nov množičen protest, tokrat so se zbrali v Kragujevcu - Na fakultetah, višjih in srednjih šolah še dopoldne informativni dnevi - V finalu košarkarskega pokala naslov ubranila Celje v ženski konkurenci in Olimpija v moški
Osrednja jutranja informativna oddaja Druga jutranja kronika prinaša analizo najbolj aktualnega nočnega dogajanja, predvsem pa napoveduje teme, ki bodo zaznamovale dan. Je strnjena, verodostojna, zmeraj aktualna – in najbolj poslušana radijska oddaja v Sloveniji. Vsak dan ob 7.00 na Radiu Slovenija.
Osrednja jutranja informativna oddaja Druga jutranja kronika prinaša analizo najbolj aktualnega nočnega dogajanja, predvsem pa napoveduje teme, ki bodo zaznamovale dan. Je strnjena, verodostojna, zmeraj aktualna – in najbolj poslušana radijska oddaja v Sloveniji. Vsak dan ob 7.00 na Radiu Slovenija.
Ameriški predsednik Donald Trump je potrdil začetek pogajanj za mir v Ukrajini. O tem se je po telefonu včeraj dogovoril z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom, s podrobnostmi pa nato seznanil še ukrajinskega voditelja Volodimirja Zelenskega. Kot je dejal Trump, si bodo vsi prizadevali, da se rusko-ukrajinska vojna čim prej konča. To si želijo tako Putin, Zelenski kot tudi sam, je izpostavil ameriški predsednik. Ostali poudarki oddaje: - Avstrijski predsednik Van der Bellen pozval k vnovičnim pogovorom o sestavi vlade. - Zaposleni v zaporih danes s protestnimi shodi. - V Celju do leta 2028 še šest novih blokov.
»Izpustite preostale talce do sobote opoldne, sicer bo v Gazi izbruhnil pekel.« Včerajšnje sporočilo ameriškega predsednika Donalda Trumpa Hamasu je nedvoumno. Tudi izraelski premier Benjamin Netanjahu je zagrozil, da se bodo napadi nadaljevali, če talci ne bodo izpuščeni. Izraelskim silam je že ukazal namestitev znotraj Gaze in v njeni okolici. Hamas je v odgovor na to sporočil, da je za zamik izpustitve talcev odgovoren Izrael. Drugi poudarki: - Trumpova napoved carin bi precej udarila po slovenski avtomobilski in farmacevtski industriji. - Lastniki invalidskega podjetja CSS naj bi na današnji skupščini ustavili likvidacijo. - Kmetijsko-gozdarska zbornica proti prepovedi kletk za kokoši nesnice do leta 2028, saj s tem odpiramo trg za tuje izdelke.
Ameriški predsednik Donald Trump je včeraj v Beli hiši gostil jordanskega kralja Abdulaha II. Ta je zagotovil, da lahko Jordanija sprejme 2 tisoč bolnih otrok iz Gaze. Trump je medtem znova razpravljal o njegovem načrtu za Gazo, po katerem naj bi iz uničene palestinske enklave izselili vse njene prebivalce - torej približno dva milijona ljudi - in jo na novo pozidali pod ameriškim nadzorom. Kot je poudaril Trump, bodo poskrbeli, da bo na Bližnjem vzhodu vladal mir, sčasoma pa bodo po njegovem tam beležili tudi velik gospodarski razvoj. Ostali poudarki oddaje: - Na sedežu NATA v Bruslju začetek dvodnevnega zasedanja obrambnih ministrov. - Še več ostrih odzivov na ameriške napovedi carin na jeklo in aluminij. - Hiše za mlade družine v Ajdovščini v neprofitni najem.
Ameriški predsednik Donald Trump je uresničil napovedi o ukrepanju za okrepitev domačega gospodarstva. Sinoči je tako podpisal dokumente, s katerimi Združene države uvajajo 25-odstotne carine na uvoz jekla in aluminija. Nekaj drugih poudarkov oddaje: - Evropska unija bo na vrhu v Parizu predstavila novo strategijo razvoja umetne inteligence - Občinski organizaciji na nasprotnih bregovih glede podpore spremembam financiranja občin - Na bencinskih servisih zunaj avtocest bencin od polnoči cenejši za cent in pol na liter, dizel za dobre tri cente
Neveljaven email naslov