Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
4 epizod
4 epizod
S tujih koncertnih prizorišč ponujamo najnovejše posnetke najboljših orkestrov, solistov in dirigentov današnjega časa.
Včasih je melanholična in ostra, včasih plesno lahkotna: Sedma simfonija Antonína Dvořáka predstavlja velik spekter kontrastnih razpoloženj, ki jih prežema nezmotljiva barvitost češke ljudske glasbe. Kiril Petrenko je Berlinskim filharmonikom na koncertu 8. novembra dirigiral tudi Violinski koncert Ericha Korngolda z Vilde Frang kot solistko: delo, v katerem vedno znova zasije iskriva filmska glasba, ki jo je skladatelj ustvaril za Hollywood. Mistična simfonična pesnitev Otok mrtvih Sergeja Rahmaninova pa nas popelje v še en zvočni svet.
Bamberški simfonični orkester, katerega šef dirigent je Jakub Hrůša, je svoji sezoni dal naslov »Kar imamo radi«. In Hrůša obožuje vzhodnoevropski kanon, zato ga je na koncertu 18. oktobra v Münchnu predstavil v češko-poljski triadi Janáčka, Wieniawskega in Lutosławskega. "Ko imamo nekaj radi, ko smo o nečem resnično prepričani, je naš naravni odziv, da to delimo z drugimi ljudmi," pravi Hrůša in z nami deli Koncert za orkester Witolda Lutosławskega, glavno delo iz petdesetih let 20. stoletja, ki je bilo proslavljeno ob svoji premieri. Tu je tudi glasba iz opere Usoda, ki je začinjena z značilnimi Janáčkovimi melodijami. In vmes je poln romantični Drugi violinski koncert, s katerim je Wieniawski očaral največje violiniste v zgodovini – nocojšnji solist Joshua Bell je eden izmed njih.
Simfonični orkester Frankfurtskega radia je pod taktirko nemškega dirigenta Sebastiana Weigleja prvega novembra nastopil v Veliki dvorani Stare opere v Frankfurtu. Na sporedu sta bili dve simfonični pesnitvi Richarda Straussa: Vesele potegavščine Tilla Eulenspiegla, op. 28 in Macbeth, op. 23, v osrednjem delu je solist večera, violinist Augustin Hadelich, izvedel Koncert za violino in orkester v e-molu Felixa Mendelssohna Bartholdyja, na programu pa je bila še Mendelssohnova Uvertura k Snu kresne noči, op. 21.
Tokrat bomo spremljali posnetek Latvijskega nacionalnega simfoničnega orkestra, ki ga je na koncertu 12. oktobra v koncertni hiši Hanzas Perons v Rigi vodil dirigent Vasilij Sinajski. Na programu so bili simfonična pesnitev Valovi latvijskega skladatelja Ādolfsa Skulteja, Koncert za violo in orkester Williama Waltona in Simfonija št. 8 v G-duru Antonína Dvořáka. V vlogi solista je nastopila violistka Santa Vižine.
Neveljaven email naslov