Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
3565 epizod
3565 epizod
Če čez dan niste uspeli poslušati radia, imate ob 17ih 30 možnost, da v 15 minutah izveste ključne novice dneva. V primeru izrednih in pomembnih dogodkov, se novinarji oglasijo v živo.
Družba je v prvih devetih mesecih letošnjega leta 2024 ustvarila nekaj manj kot 243 milijonov evrov prihodkov od prodaje, kar je nekoliko več kot v istem lanskem obdobju. Za 4 odstotke je povečala tudi čisti dobiček - ta je bil nekaj manj kot 50 milijonov evrov. V oddaji tudi o tem: - V Portorožu nadaljujejo z urejanjem obale pred Domom vodnih športov. - Projekt Obogatene resničnosti bo pomagal pri spoznavanju zgodovine na Goriškem. - Posvet o uporabi obrambnih sprejev: živimo v varni državi.
Slovensko železniško omrežje naj bi se v prihodnjih letih posodobilo, čas vožnje vlakov pa se bo skrajšal. Tako je na novinarski konferenci napovedala ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Čas vožnje želijo skrajšati tudi na primorski progi: če zdaj za vožnjo med Ljubljano in Koprom vlak potrebuje 2 uri in pol, naj bi to razdaljo v prihodnje premagali v eni uri. V oddaji tudi o tem: - V Novi Gorici 400 devetošolcev spoznavalo bodoče delodajalce. - Bistriška občina išče najboljšo zasnovo stanovanjske soseske na območju nekdanjega TOK-a. - V Izoli razglasili finaliste natečaja 'Eno morje idej'.
Zaradi napovedane zapore vipavske hitre ceste je Odbor za promet pri evropskem teritorialnem združenju, v katerem sodelujejo predstavniki obeh Goric in Šempetra, včeraj sklenil, da na pristojne naslovi pismo. Ker želijo omejiti posledice zapore za čezmejni logistični sektor, predlagajo izjemo. Tovornim vozilom z ustreznim dovoljenjem naj se dovoli vožnja po regionalni cesti, namesto obveznega obvoza čez mejni prehod Fernetiči. Ostali poudarki oddaje: - Pedagoška fakulteta v Kopru praznuje 50 let. - Do konca leta bodo obnovili prostore nekdanje šole v Velikem Dolu. - V Novi Gorici se jutri začenja se Sončkov dan.
V Fiesi so začeli rušiti del razvpite Zidarjeve vile, so prve poročale Primorske novice. Brez ustreznih dovoljenj so jo začeli graditi leta 2006, nekdanjemu direktorju SCT Ivanu Zidarju je ni nikoli uspelo legalizirati. Nazadnje je končala v stečajni masi. V oddaji tudi: - Italija bo nadzor na meji podaljšala še za šest mesecev. - Novogoriška občina že v tretje prodaja zemljišča v poslovno ekonomski coni Kromberk. - V Tolminu bodo na nogometnem igrišču Na Logu travnato podlago zamenjali z umetno.
Vlada je v načrt razvojnih programov do leta 2027 uvrstila projekt izgradnje Kompetenčnega centra za oljkarstvo in druge mediteranske kulture, ki bo nastal na degradiranem območju nekdanje vojaške karavle na Plavjah pri Kopru in bo Inštitutu za oljkarstvo ZRS Koper, njegovemu laboratoriju in akreditirani dejavnosti nudil sodobne prostore in raziskovalno infrastrukturo za razvoj in nadgradnjo raziskovalnega dela. Projekt je vreden nekaj več kot 4,6 milijona evrov, večino denarja pa bo prispevala država. V oddaji tudi o tem: V Umagu šolarji štirih držav posadili oljko prijateljstva. Najstnik brez izpita na begu pred policisti z mopedom v avtobus. Začel se je praznik kakijev.
Ob robu nepremičninske konference je iniciativa Stanovanjski blok predlagala nekaj ukrepov za rešitev stanovanjske krize. Želijo, da se vsa primerna stavbna zemljišča s Slovenskega državnega holdinga oz. Družbe za svetovanje in upravljanje nepremičnin prenesejo na javne stanovanjske sklade. tako bi zemljišča zaščitili pred prodajo, najemnike pa pred izkoriščanjem. V oddaji tudi o tem: - Slovenski raziskovalni inštitut v Trstu obeležuje 50 letnico. - Odločitev goriških svetnikov glede Mussolinija se zdi županu Nove Gorice nesprejemljiva. - Ob povečevanju tovornega prometa več tudi kršitev.
Med zemljišči, ki jih je piranska občina ponudila v odkup na današnji javni dražbi, je bilo pričakovano največ zanimanja za tista ob portoroškem Kaštelu. Izklicna cena je bila dober milijon evrov. Od štirih prijavljenih dražiteljev so se za nakup lahko potegovale tri zainteresirane družbe, ki so izpolnile vse pogoje: Putro, ljubljanska Brilosa, in FH Invest Vejsila Hota. Na koncu je prav slednji presenetil z najvišjo ponudbo v 2,5 milijona evrov. V oddaji še: - O omrežninah v četrtek vlada, agencija za energijo sistema ne namerava spreminjati. - Občina Komen bo kmalu končala zadnji gradbeni poseg v grajski kompleks v Štanjelu. - Paciente v pro bono ambulantah obravnavajo z enako kakovostjo kot v rednem sistemu.
Na trasi 2. tira Divača - Koper so izvajalci začeli postavljati tire. Nekaj več kot 400 metrov tirnic so že položili med izvlečnim tirom in predorom Škofije na koprski strani trase. Še v tem mesecu pa bodo tirnice začeli nameščati tudi v predoru Škofije. Postopek bo tehnično zahteven in počasen, v predorih tako kot na viaduktih, tiri ležijo na betonski podlagi. V oddaji še: - Izbran je bil nov predsednik uprave Primorske hranilnice Vipava. - V Škrbini pri Komnu so počastili spomin na primorske padalce. - Toni Vodišek je prestal operacijo kolena.
Popoldan je zagorelo v četrtem nadstropju Doma starejših občanov Kresnice v Ajdovščini. V sobi je ostal ujet en stanovalec, zaposlena pa je zaradi dima obstala na balkonu. Takšen je bil scenarij popoldanske vaje, s katero je Gasilsko reševalni center Ajdovščina želel preveriti usposobljenost ekip, ustreznost opreme in zasnovo požarne varnosti v novem objektu doma starejših občanov. V oddaji tudi o tem: - Kdo bo vodil novogoriški dom upokojencev ter javni zavod za turizem? - Občina Izola na javni dražbi prodala štiri od šestih nepremičnin. - Jutri že 23. pohod h Krnskemu jezeru.
Posebej zahtevno bo premoščanje jame v predoru Beka, ki je dolga 600 metrov in jo občasno zalije voda. Premostitveni objekt bo dolg kar 40 metrov. Projektiranje mostu še ni končano, saj v jami potekajo še raziskave. V družbi 2TDK napovedujejo, da bodo kljub dodatnim delom gradnjo drugega tira končali v predvidenem roku. V oddaji tudi o tem: - Prenova Doma starejših občanov v Ilirski Bistrici uvrščena med vladne načrte. - V Cimosu stavkajo. - Krajevne table z imenom Divača ne bodo prestavili.
Od jutri do februarja prihodnje leto bo popolna zapora Kostanjeviške ceste v Novi Gorici oziroma ceste 'čez Rafut', kot jo imenujejo domačini. Gradili bodo fekalno kanalizacijo ter vkopali obstoječi elektokabelski vod v cestišče. Vrednost del je ocenjena na 300 tisoč evrov. V oddaji pa še: - Vojko Volk: Po Trumpovi zmagi spremembe na gospodarskem področju, tudi za Slovenijo. - Za podaljšanje prvega luškega pomola je prispela ena ponudba. - Obvoznico mimo Hrpelj in Kozine naj bi odprli čez pol leta.
Po enem od scenarijev bi Koper in Izola do leta 2100 znova lahko postala otoka, ogrožene bi bile sečoveljske in strunjanske soline, Piran pa bi bil zaradi vpliva plimovanja dnevno poplavljen. V oddaji tudi o tem: - Bo smučišče Cerkno to zimo sploh obratovalo? - Obnova bolnice Franje se 15 mesecev po lanskih ujmah še ni začela. - Denar za zavod Lomonosov, po zagotovilih Univerze na Primorskem, porabili namensko.
Župani 12 južnoprimorskih občin so dopoldan naredili prvi korak k vzpostavitvi skupnega sistema oskrbe s pitno vodo. Sprejeli so osnutek dokumenta identifikacije investicijskega projekta, ki bo povezal štiri regionalne vodovode - Rižanski vodovod Koper, Kovod Postojna, Kraški vodovod Sežana in Komunalo Ilirska Bistrica. Naložba naj bi stala skoraj 117 milijonov evrov, od tega država in evropska kohezija prispevata 92 milijonov, občine pa bodo v prihodnjih šestih letih v svojih proračunih skupaj zagotovile nekaj manj kot 30 milijonov evrov. Ostali poudarki: - V Gočah si želijo, da bi avtobus če naprej ustavljal v vasi. - Ankaranska občina bo za univerzalne štipendije namenila 280 tisoč evrov. - Med nominiranimi za mednarodno Spominsko nagrado Astrid Lindgren so tudi Bistričan in Rezijani.
Po prvih podatkih naj bi do nesreče prišlo zaradi poškodovanega vijaka pri nalaganju cisterne na tovornjak, zaradi česar je kurilno olje steklo na cesto. Direktor Gasilsko reševalnega centra Blaž Mlečnik je povedal, da gasilci cesto na Polževi ulici sanirajo, saj je na več mestih spolzka. Občane zato naprošajo za strpnost v prometu. V oddaji tudi o tem: - Pred dnevom reformacije slovsnost v Cankarjevem domu. - Objavljen poziv kandidatom za nadzornike Kobilarne Lipica. - Stečaj Stavbenika po 12 letih ni še zaključen.
Mestna občina Koper bo kot prva slovenska občina postala del italijanskega združenja Citta' del vino, ki združuje občine, zadruge in kleti z vinskim poslanstvom. Na občini si obetajo, da bo pridružitev pripomogla k širitvi domačih vinarjev na nove trge ter povečala prepoznavnost občine kot vinske destinacije. V oddaji tudi: - Trenutne razmere ne dopuščajo odprave nadzora na meji. - Ribiče so pozvali k sodelovanju pri tradicionalnem izlovu cipljev. - Ilirskobistriška občina bo subvencionirala stanovanjske kredite.
Proizvodne hale velikih motorjev se počasi preoblikujejo za potrebe novega lastnika. Julija 2022 je finska multinacionalka Wärtsila presenetila z novico o selitvi proizvodnje velikih motorjev na domača tla. V negotovosti se je znašlo več kot 300 zaposlenih. Po številnih neuspešnih pogajanjih je rešitev ponudil eden največjih ladjarjev in logistov na svetu, družba MSC. V oddaji tudi o tem: - Občinam letos več denarja iz državnega proračuna. - V Bovcu optimistični glede gradnje Doma starejših občanov. - Investitor v vetrne elektrrne Ilirska Bistrica: o projektu se širijo dezinformacije.
Ilirskobistriška občina bo sklep, s katerim občinski svet odločno in nepreklicno nasprotuje pobudi za umestitev vetrnih elektrarn, poslalo pristojnemu od ministrstvu in od njega zahtevalo ustavitev postopka. V oddaji tudi o tem: - Projekt revitalizacije Trga Evrope bo prejel evropska sredstva. - začenjajo se postopki za prvo fazo obnove kopališča Žusterna. - Dan Kobariškega muzeja letos v znamenju zgodb vojnih ujetnikov.
Upajo, da bodo tako vplivali na pozitiven kadrovski trend v zdravstvenem domu, kjer se bodo kmalu soočili z večjim številom odhodov v pokoj. Do konca meseca se na razpis lahko prijavijo študenti Medicinske fakultete, zdravstvene nege in Fakultete za farmacijo. V oddaji tudi o tem: - V Piranu se med občinskimi svetniki iskri zaradi športnega parka Portorož. - Koper je občina po meri invalidov. - V Benetkah zaostrili pogoje za vstop v mesto.
Ministrstvo za naravne vire in prostor je podaljšalo rok za oddajo pripomb in predlogov v postopku državnega prostorskega načrtovanja za polje vetrnih elektrarn Ilirska Bistrica do 31. decembra. K podaljšanju roka so pripravljavca na javni predstavitvi pobude minuli teden pozvali tako ilirskobistriška občina kot številni udeleženci, ki so sicer glasno izrazili nasprotovanje postavitvi devetih vetrnic. V oddaji še: - Poslanci so še drugič pritrdili preimenovanju praznika Primorcev. - Zaradi rekonstrukcije bo pet mesecev zaprta cesta Rižana-Krnica. - V Novi Gorici so pripravili nove aktivnosti proti vsem vrstam zasvojenosti.
Kot smo poročali, so pred tremi tedni odpoved dali tri od štirih družinskih zdravnikov v Tolminu. Po pogovorih se je eden od njih odločil, da ostane, dve zdravnici pa odhajata. Brez osebnega zdravnika bo tako ostalo več kot 2.500 občanov. V oddaji pa tudi: - Izbiro izvajalca za plinovod med Ajdovščino in Sežano spremljajo pritožbe. - Prebivalce vasi Dol so evakuirali, a le za vajo regijske civilne zaščite. - Lekarna Ilirska Bistrica je začela selitev v nove prostore.
Neveljaven email naslov