Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
3607 epizod
3607 epizod
Če čez dan niste uspeli poslušati radia, imate ob 17ih 30 možnost, da v 15 minutah izveste ključne novice dneva. V primeru izrednih in pomembnih dogodkov, se novinarji oglasijo v živo.
V italijanski prestolnici so predstavili uradni program Evropske prestolnice kulture Nova Gorica - Gorica, ki jo bodo s celodnevnimi dogodki na obeh straneh meje svečano otvorili 8. februarja. Letos bo 40 let, kar Evropska komisija izbira Evropsko prestolnico kulture. Letos pa je tudi prvič, da sta to dve mesti, poleg tega pa še iz različnih držav. V oddaji tudi o tem: - Huda kri med Šmarčani zaradi preusmeritve prometa mimo vasi. - Stanovalci Doma na Krasu kljub odločbi inšpektorja ostajajo v skupnosti. - Hrpeljsko-kozinska občina išče interesente za vključitev v podjetniški inkubator.
Prebivalci Kambreškega in okoliških zaselkov v občini Kanal ob Soči opozarjajo na velike težave, ki jih imajo s pitno vodo. To morajo že več kot leto dni prekuhavati, čeprav so pred petimi leti dobili novo vodarno, s katero naj bi razmere izboljšali. Na občini pravijo, da so vodarno pregledali in odkrili napako. Ostali poudarki oddaje: - Cimosova tovarna v Senožečah je naprodaj. - Koprski Libertas bo prenavljalo podjetje Makro5. - Jadralni kljub Burja je praznoval 70-letnico.
Ajdovska občina je objavila novo javno naročilo za sanacijo puščajoče strehe na podružnični šoli v Lokavcu. Najbolj sta na udaru dve učilnici v mansardi objekta. Občina je že junija lani objavila javno naročilo, a se nanj ni prijavil noben izvajalec, je povedal strokovni sodelavec za investicije Tomaž Jakin. Upa, da bo tokrat drugače, saj bodo imeli ponudniki več časa za pripravo in samo izvedbo sanacije v času poletnih počitnic. V oddaji še: - V Novi Gorici so pripravili zgodovinski posvet o tigrovcu Ferdu Kravanji. - V Krajinskem parku Strunjan se soočajo z velikim številom divjih prašičev. - Gledališče Koper bo leto začelo s predstavo za otroke v italijanščini.
V Novi Gorici so srečali notranji ministri Slovenije, Italije in Hrvaške. Podpisali so memorandum glede skupnih tristranskih patrulj na hrvaški zunanji meji. Nadzor želijo uvesti čim prej, sledilo pa bo trimesečno poskusno obdobje. Italija medtem ohranja poostren nadzor na meji do 18. junija, a minister Matteo Piantedosi v luči skorajšnje otvoritve Evropske prestolnice kulture, zagotavlja, da ne bo ovir za prost pretok med obema mestoma. V oddaji tudi o tem: - V občini Renče Vogrsko od novega lastnika Marteksa pričakujejo okolju prijazne vsebine. - Popolnoma prenovljen vrtec v Rižani. - V Olmu kmalu nov parkrni režim.
Sodobno opremljen Senecurin dom za starejše občane v Pivki zaradi pomanjkanja kadra že več kot dve leti sameva. Te dni pa iz Pivke vendarle prihajajo vzpodbudne novice, saj naj bi dom odprli v drugi polovici marca. V oddaji tudi o tem: - Odločitve o letošnji uskladitvi minimalne plače še ni. - Za mesto direktorja zavoda za turizem Dolina Soče prispeli dve prijavi. - Na Trgu Evrope zaključili z grobimi gradbenimi deli.
Spomenik bazoviškim junakom je uničen. Zaradi močnih sunkov burje je padlo drevo in spominsko obeležje prelomilo. Škodo zaenkrat še ocenjujejo. K čimprejšnji sanaciji spomenika, ki mu je pred tremi leti Zavod za varstvo kulturne dediščine Furlanije Julijske-krajine dodelil status kulturnega pomena, je v imenu fundacije "Bazoviški junaki in ostale žrtve fašizma" pozval tudi Marko Bidovec. V oddaji poročamo še: - Dom upokojencev Nova Gorica ostaja brez izbrane direktorice. - Ustavno sodišče zavrnilo še eno pobudo glede zemljišč v Ankaranu. - Bistriška občina bo sončno elektrarno postavila tudi na OŠ v Podgradu.
Zaključek del na drugem tiru Divača-Koper se zamika za nekaj mesecev. Kot so danes potrdili v družbi 2TDK, bodo na rok izgradnje vplivali nepredvideni naravni pojavi - tako velike kraške jame, ki potrebujejo podzemne mostove, kot pomiki pobočja nad portalom v predor Lokev v dolini Glinščice, ki zahtevajo dodatne inženirske ukrepe. V oddaji še: - Bolnica Franja ostaja v lasti občine. - Na največjem startup dogodku za dijake v Sloveniji sodelovalo 250 srednješolcev. - Cirius Vipava je z donacijo podjetja Lidl Slovenija dobil nove pripomočkov za svoje učence.
Evropska komisija je vzpostavila konzorcij, ki bo skrbel za izgradnjo največjega observatorija na svetu za astronomijo z visokoenergijskimi kozmičnimi fotoni. Sestavljen bo iz dveh sklopov: severni se gradi na Kanarskih otokih, južni pa v puščavi Atacama v Čilu. V konzorcij je vključena tudi Slovenija. Observatorij polja teleskopov Čerenkova bo omogočal raziskovanje vesolja z gama žarki in s tem tudi pojavov, ki jih sicer ne bi bilo mogoče raziskovati. V oddaji tudi o tem: - SLovenski industrijski forum: predstavili podbude za vlaganja v strateške tehnologije. - V kamnolomu Solkan zaključujejo z rušenjem objektov. - Žaljivi napisi na koprski stolni cerkvi.
V Luki Koper so lansko leto kljub negotovim razmeram v pomorski ohranili vse tri direktne kontejnerske povezave z Daljnim vzhodom. Ladijski pretovor je tako dosegel 23 milijonov ton blaga, kar je 3 odstotke več kot v letu 2023. Družba je po nerevidiranih podatkih ustvarila 327 milijonov evrov prihodkov, 6 odstotkov več kot leto poprej. V oddaji tudi o tem: - Bodo v Volčji Dragi gradili igralnico? - Zaradi radona sanacija sežanske šole in vrtca v Senožečah. - V občini Piran razmišljajo o postavitvi dodatnih nadzornih kamer.
Nadzorni svet Marjetice Koper je danes obravnaval in potrdil elaborat o oblikovanju cen v Kopru in Ankaranu. Dokument morata obravnavati še občinska sveta obeh občin, od njegove potrditve pa je odvisna tudi usoda aneksa o uskladitvi plač. V oddaji tudi o tem: - V idrijskem zdravstvenem domu za 32 ur na teden znova odpirajo dodatno ambulanto. - V Marezigah še tretjič iščejo najemnika trgovine. - Premiera monodrame Tako bližji tudi v Slovenskem stalnem gledališču v Trstu.
Davčni strokovnjaki in finančniki, ki se udeležujejo davčne konference Slovenskega inštituta za revizijo v Portorožu, menijo, da predlagana izhodišča za davek na nepremičnine niso dorečena in imajo vrsto nepreglednih rešitev. Kopičenje različnih obdavčitev premoženja vodi v nepredvidljiv sistem. Napoved, da bodo prilivi dosegli 600 milijonov evrov, ocenjujejo kot preoptimistično. V oddaji tudi o tem: - Piranski svetniki tudi o finančnem načrtu Turističnega združenja Porotorož - Projekt Episkop osvetljuje goriško območje z različnih zornih kotov. - Kubed bo letos gostil glasbene ustvarjalce.
Piranski policisti še ugotavljajo okoliščine pretepa, ki se je zgodil zadnjo decembrsko soboto v središču mesta. V večernih urah se je na prazničnem druženju steplo več oseb, dve sta bili odpeljani v izolsko bolnišnico. Policija zaradi varstva osebnih podatkov ne potrjuje informacij, da je bilo vpletenih več članov družine Hot. Ostali poudarki oddaje: - Se bo otvoritvene slovesnosti EPK udeležil italijanski predsednik Sergio Mattarella? - Sindikat Marjetice kljub visoki podpori še čaka z napovedjo stavke. - V Kojskem so znova dobili zdravnico.
V šempetrski bolnišnici so v zadnjih tednih obravnavali nekoliko več bolnikov zaradi gripe, na ta račun je bilo tudi več sprejemov v bolnišnico, tako da so postelje na internističnem oddelku polno zasedene. V Zdravstvenem domu Koper je že od decembra več gripe pri otrocih in ta trend se nadaljuje tudi v januarju, a večjih težav še ni. - V Bovcu namesto telovadnice šotor. - Najvišje vrednosti prašnih delcev tudi v Kopru in Novi Gorici. - Na Tržaškem vlamlja dobro organizirana kriminalna združba.
V čedajskem gledališču Ristori se je pred nekaj trenutki zaključila prireditev Dan emigranta. Tradicionalno jo pripravljata Slovenska kulturno-gospodarska zveza in Svet slovenskih organizacij. Za Slovence na Videmskem je to že desetletja priložnost za razmislek o doseženem v lanskem in željah v novem letu. Tudi videmsko pokrajino bo zaobjela Evropska prestolnica kulture. V oddaji pa še: - Obalni dom upokojencev Koper išče direktorja. - Začenjajo se priprave regionalnih prostorskih planov. - Policisti so zaskrbljeni zaradi uporabe pirotehnike in poškodb mladoletnikov.
Gre za hišo, v kateri živi šest oseb v vasi Žigoni v občini Renče Vogrsko. Direktor doma Goran Blaško je za naš radio napovedal, da bo tudi v tem primeru ravnal v skladu z zagotovili ministrstva, da stanovalci ostanejo v skupnosti. Tudi za to odločbo pripravljajo pritožbo. V Primorskem dnevniku tudi o tem: - Potniški vlak med Gorico in Novo Gorico šele 9. februarja - V Ankaranu bodo začeli zbirati predloge za projekte, ki bodo del participativnega proračuna - V tem letu naj bi se pomorski policisti vendarle preselili v nove prostore.
Slovenska policija prebivalce poziva k varnemu silvestrovanju na prostem, organizatorje pa, da poskrbijo za varen prireditveni prostor. Za večjo varnost bodo policisti skrbeli s preventivnimi poostrenimi nadzori, prisotni bodo po vseh večjih slovenskih krajih in mestih. Ostali poudarki oddaje: - Tudi na Primorskem je vse nared za vstop v leto 2025. - V Izoli so namestili dve novi sončni elektrarni. - Bistričani letos s pomočjo občinske subvencije oddali 63 ton azbestnih odpadkov.
Predstavniki Civilne iniciative Snežnik so danes na ministrstvo za naravne vire in prostor vložili 969 podpisov občanov Ilirske Bistrice, ki nasprotujejo postavitvi devetih vetrnih elektrarn na pobočja nad mestom. Jutri se namreč končuje zbiranje pripomb na pobudo za izdelavo državnega prostorskega načrta. Del občanov Ilirske Bistrice pa pobudo podpira. V treh tednih so zbrali, kot so nam sporočili, 623 podpisov v podporo projektu. V oddaji še: - Turisti v Gorici prihodnje leto ne bodo plačevali turistične takse. - V dolini Dragonje so zacveteli prvi zvončki. - Iskalna akcija ob Rilkejevi poti se je srečno končala.
Na trasi drugega tira so v predoru Škofije začeli polagati tire na togi podlagi. Izvajalec Železniško gradbeno podjetje Ljubljana je z betonovodom zalil pripravljeno nosilno ploščo tira. Tako je prvih 30 metrov tira na togi podlagi dobilo končno obliko. V oddaji tudi o tem: - Med delavci šempetrske družbe Mahle veliko negotovosti. - Za sofinanciranje naložb v turistične nastanitve 15 milijonov evrov. - Koprska občina v turistično strategijo zapisala tudi dvig kakovosti namestitev.
Promet je bil prekinjen od prejšnjega tedna, ko je v železniški nadvoz v Solkanu trčilo tovorno vozilo. Včeraj so delavci postavili začasno mostno konstrukcijo, ki bo do izgradnje novega mostu zagotovila nemoten promet. Trajno rešitev bo potrebno poiskati skupaj z direkcijo za infrastrukturo. V oddaji tudi o tem: - Kristjani se pripravljajo na praznovanje božiča. - V Trstu pričakujejo novo pristaniško upravo. - Kmalu bo objavljen program evropske prestolnice kulture.
Ministrstvo za solidarno prihodnost mora nemudoma začeti reševati situacijo, da prepreči deložacijo šestih stanovalcev Doma na Krasu iz stanovanjske stavbe v Solkanu. Tako so danes poudarili strokovnjaki in izvajalci socialnega varstva. Pod javno pismo ob odločbi Inšpektorata za naravne vire in prostor se je podpisalo več kot 100 organizacij in posameznikov. Pristojna ministrstva so pozvali, da pripravijo zakonodajne spremembe, ki urejajo podporo v skupnosti. V oddaji tudi o tem: - Stanovanjski sklad v Kopru bo ugotavljal, če najemniki še izpolnjujejo pogoje za neprofitna stanovanja. - Teniško območje v Vanganelu naprodaj. - Božički na motorjih bodo preplavili ceste na Goriškem.
Neveljaven email naslov