Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
5 epizod
5 epizod
Glasbena oddaja prinaša koncerte različnih glasbenih zvrsti s področja slovenske in svetovne popularne, jazzovske, tudi klasične glasbe.
Avstralski kitarist in pevec Hugo Race, ki ga poznamo po delu z Nickom Caveom in skupino The Bad Seeds, sodi med glasbenike, ki se najdrzneje spopadajo z dediščino bluza in druge glasbe iz obdobja pred rokenrolom. Jedro koncerta v Škofji Loki bodo sestavljale skladbe s plošče "100 Years", ki sta jo Race in italijanski glasbeni čarovnik Michelangelo Russo posnela lani, izšla pa je letos oktobra. Plošča združuje bluz, ambientalno glasbo in elektroniko. Mi bomo kot povabilo na koncert predvajali posnetek iz Novega mesta, ki smo ga naredili pred sedmimi leti. Race in Russo sta takrat nastopila v Kulturnem centru Janeza Trdine, po večini pa sta izvajala skladbe bluzovskega mojstra Johna Leeja Hookerja. Vljudno vabljeni k poslušanju. Podobno glasbo boste kmalu slišali tudi v Škofji Loki v AKC Nama.
Letos zaznamujemo 40. obletnico uglasbitve pesmi iz kultne slikanice Maček Muri. Knjiga Kajetana Koviča z ilustracijami Jelke Reichman je izšla že leta 1975; leta 1984 je pesmi uglasbil Jerko Novak, zapela pa jih je Neca Falk. Ob 20. obletnici uglasbitve, leta 2004, je v ljubljanskih Križankah zazvenel koncert s pesmimi Mačka Murija in Muce Mace, pa tudi nekaj pesmi Zlate ladje. In prav posnetek tega koncerta poslušamo v Sobotnem glasbenem večeru. Nastopili so pevka Neca Falk, kitarist Jerko Novak, kitarist in orgličar Miro Novak ter kitarist Igor Leonardi, basist Čarli Novak, bobnar Aleš Rendla, klaviaturist in saksofonist Lado Jakša, violinist Tomaž Lorenc ter flavtist Cveto Kobal.
Koncert Boubacarja Traoreja z Druge godbe je vzorčen primer bolj akustičnega malijskega bluesa, ki ga imajo nekateri za osnovo ameriškega bluesa in s tem za temelj sodobne popularne glasbe. Sodobni etnomuzikologi z Gerhardom Kubikom na čelu pa so ugotovili, da je blues dokončno obliko dobil v ZDA in da so se malijski glasbeniki učili tudi ob ploščah bluesa. Ta glasba jim je bila blizu in mislili so, da je tiisto, kar igrajo sami, prototip bluesa. Še večjo zmedo je leta 1992 z albumom "The Source" povzročil Ali Farka Toure, saj so neuki glasbeni novinarji tedaj na široko pisali o malijskih koreninah bluesa, ki naj bi jih poosebljal Toure. Boubacar Traore je očitno veliko poslušal in preigraval mandinško pentatonično glasbo, med bluesovskimi umetniki, ki so vplivali nanj, gre verjetno omeniti imeni, kot sta Skip James in Robert Pete Williams, v Maliju pa je bil zelo priljubljen tudi John Lee Hooker, ki ga je ob Traoreju cenil in včasih posnemal tudi omenjeni Ali Farka Toure. V glasbi Traoreja je kajpak čutiti tudi vplive različnih arabskih tradicijskih glasb. Sledi seznam skladb: Radio Slovenija Glasbeni program/Music Program Tavcarjeva 17 1550 Ljubljana Slovenia, Europe CONCERT Artist/Izvajalec: Boubacar Traore "Kar Kar" Venue/Studio/Dvorana: Križanke, Festival Druga godba 1998 Date/Datum: 11. junij 1998 Sound Technican/Mojster: Miran Kazafura Producer/Producent & Urednik: Jane Weber Musicians/Glasbeniki/Zasedba: Boubacar Traore: guitar, lead vocal Sidiki Camarra: calebasse, vocal pgm Song Tittle/Naslov pesmi Author/Publisher/Avtor Instruments/Glasbila Time I. trak 1 "Kar Kar" Boubacar Traore, z albuma "Kar Kar" 2 "Mariama Kaba" Boubacar Traore, z albuma "Mariama" 3 "Kevalle" Boubacar Traore, z albuma "Kar Kar" 4 "Kavana" Boubacar Traore, z albuma "Kar Kar" II. trak 1 "Yafa Ma" Boubacar Traore, z albuma "Sa Golo" 2 "Mouso Teke Soma Ye" Boubacar Traore, z albuma "Sa Golo" 3 "Santa Maria" Boubacar Traore, z albuma "Kar Kar" 4 "Je Chanteroi Pour Toi" Boubacar Traore, z albuma "Sa Golo" 5 "Unknown" (no available on any cd's) avtor je verjetno Boubacar Traore. Te skladbe očitno ni na ploščah tega glasbenika Tel: +386 1 475 2406; Fax: +386 1 475 2399 E-Mail: weber.jane@rtvslo.si www.rtvslo.si Jane Weber, Radio Slovenija©
Steve Wynn ima večje zasluge, kot se zdi. Bil je namreč boter glasbenega gibanja in sloga, imenovanega paisley underground. Iz istih glasbenih kleti sta vzniknili vsaj dve znameniti zasedbi: The Bangles in še veliko bolj znani R. E. M., katerega kitarist Peter Buck je pozneje sodeloval na več Wynnovih snemanjih. Vendar Steve Wynn ne živi od stare slave. Skoraj vsako leto izda novo ploščo, je ploden pisec pesmi, predvsem pa veliko nastopa. To jesen znova pride na evropsko turnejo. Vrtimo ljubljanski koncert Stevea Wynna.
Neposredni prenos koncerta Jumbo Big Banda iz Gallusove dvorane Cankarjevega doma.
Neveljaven email naslov