Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
4 epizod
4 epizod
Panoptikum aktualnih zborovskih dogodkov doma in po svetu, nova raziskovalna dognanja, veliki dosežki in novi glasbeni posnetki, pogovori z zborovodji, skladatelji, raziskovalci, pevci, založniki, organizatorji.
Konec tedna bo na Primorskem in v zamejskem prostoru ponovno zaživela pevska prireditev Primorska poje. V tem letu bo festival že 56-ič. Tako kot v predhodnih letih je tudi v tem število prijavljenih zborov veliko, govori se o več kot 200 slovenskih zborih, in to tako slovenskih kot italijanskih, pa tudi iz drugih slovenskih manjšin, kot na primer s Hrvaške, iz Avstrije ... V oddaji Zborovski panoptikum bosta ta priljubljeni večmesečni dogodek, ki ob koncih tedna obišče številne male in večje kraje po vsej Primorski ter v obmejnem vzhodnem pasu Furlanije - Julijske krajine, opisala predsednica Zveze pevskih zborov Primorske Janja Konestabo ter zborovodja in referent za Primorsko poje pri Zvezi slovenskih kulturnih društev ETS na italijanskih tleh Manuel Purger.
Prva simfonija, Te Deum (1932), je pravzaprav kantata, ker se konča z zborom z besedilom latinske hvalnice (zahvalne pesmi).
Na Slovenskem centru za glasbeno vzgojo Emil Komel v italijanski Gorici namreč že leta poleg mešanega delujejo še otroški, fantovski in dekliški mladinski zbor pod strokovnim vodstvom Mateje Černic, Mirka Ferlana in Damijane Čevdek Jug. Prav slednja je pri mladih pustila neizbrisno sled, vtisnjeno s potrpežljivostjo in vztrajnostjo, saj so prvi njihovi spomini odkrivanja lepote petja v zboru vezani na njeno natančno in ljubeče vodenje v otroškem zboru. Prav na tem prostoru, kjer se tudi mladi zavedajo kulturnih razlik vezanih na kolektivni spomin, ki se je oblikoval straneh meje tudi diametralno nasprotno, kot poudarja zgodovinarka Kaja Širok, imajo mladi pevci priložnost, da v mednarodni skupnosti razpirajo pogled tako, da se svetloba osredišči na umetnost. Ob slavnostnem odprtju evropske prestolnice kulture ne moremo spregledati te tako pomembne vloge negovanja odnosa do umetnosti, ki na koncu koncev, kot v sproščenem pogovoru pritrdijo tudi fantje Mešanega mladinskega zbora Emil Komel, predstavlja osnovo za vsa nadaljnja kulturna, socialna in ekonomska vprašanja.
Predstavljamo novo delo, kantato z naslovom Noetove noči skladateljice Tadeje Vulc na libreto Lucije Mirkac. Delo je nastalo kot odmev uničujočih poplav v Mežiški dolini avgusta leta 2023 ter združuje ustvarjalce in poustvarjalce iz koroške regije. Kantato predstavljamo po dveh uspešnih koncertih na Prevaljah in v Mariboru.
Neveljaven email naslov