Gimnastika - Arhiv

Boleč konec hegemonije: Rusinje po 20 letih spustile žezlo

Objokane ritmičarke Boleč konec hegemonije: Rusinje po 20 letih spustile žezlo

9.8.2021

Arino in Dino Averino je čakala rutinska naloga ‒ premagati konkurenco in se vpisati v zgodovino kot prvi sestri dvojčici, ki bi osvojili zlato in srebrno olimpijsko medaljo. A ju je v finalu mnogoboja šokirala pripadnica izraelske vojske Linoy Ashram.

Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

Zadnji dan Tokia Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

8.8.2021

Zadnja posamična odločitev Tokia 2020 je bil finalni obračun v kraljevski boksarski kategoriji - super težki nad 91 kg. Prvi nosilec Bakhodir Jalolov iz Uzbekistana je s 5:0 gladko dobil obračun z Američanom Richardom Torrezom.

Vedenejeva Tokio zapušča s 16. mestom

Ritmična gimnastika Vedenejeva Tokio zapušča s 16. mestom

6.8.2021

Jekaterina Vedenejeva je v kvalifikacijah mnogoboja ritmičnih gimnastičark zasedla 16. mesto in izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. V finale se je uvrstilo najboljših deset tekmovalk.

Simone Biles po bronu: Hvala za podporo, to mi pomeni vse na svetu

11. dan iger Simone Biles po bronu: Hvala za podporo, to mi pomeni vse na svetu

3.8.2021

Ameriška telovadka Simone Biles se je po težavah z duševnim zdravjem vrnila v dvorano in na zadnji gimnastični tekmi olimpijskih iger na gredi osvojila bronasto medaljo.

Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

Vrhunci 10. dne Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

2.8.2021

Američanka Simone Biles je napovedala, da bo vendarle nastopila na zadnjem finalnem nastopu – v torek na gredi. Na krogih je sodnike najbolj prepričal Kitajec Liu Jang, na parterju Američanka Jade Carey. Podelili so še 18 kompletov medalj.

Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi

Končne odločitve 9. dne Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi "bog konja"

1.8.2021

Svetovni prvak v BMX-u prostega sloga Logan Martin je postal še olimpijski prvak. Olimpijski turnir v golfu je po dramatičnem zadnjem delu osvojil Američan Xander Schauffele. Kdo so še prvaki devetega dne iger v Tokiu?

Francozom prvo ekipno zlato v judu

Končne odločitve 8. dne Francozom prvo ekipno zlato v judu

31.7.2021

V prvem olimpijskem tekmovanju mešanih ekip v judu so zlato osvojili Francozi, s 4:1 so premagali Japonce. Teddy Riner je s tem uspehom osvojil svojo peto olimpijsko medaljo in tako postal največkrat nagrajeni judoist na OI.

Kako je Simone Biles zasenčila olimpijske igre

Gimnastika Kako je Simone Biles zasenčila olimpijske igre

30.7.2021

Arhetip popolne telovadke, ki jo je v 21. stoletju poustvarila Simone Biles, je daleč za sabo pustil imena, kot so Svetlana Korkina, Larisa Latinina in Nadia Comaneci. A v svetu "hitreje, višje, močneje – skupaj" je vseeno postavila sebe pred vse.

Kljub odsotnosti Simone Biles zlato za ZDA

Gimnastika Kljub odsotnosti Simone Biles zlato za ZDA

29.7.2021

Ameriška telovadka Sunisa Lee je v Tokiu postala nova olimpijska prvakinja v mnogoboju in nasledila rojakinjo Simone Biles. Ta je bila najboljša v kvalifikacijah, a nato zaradi težav z duševnim zdravjem odpovedala nastop na ekipni tekmi in v mnogoboju.

Simone Biles odpovedala tudi posamični mnogoboj

Gimnastika Simone Biles odpovedala tudi posamični mnogoboj

28.7.2021

Največja gimnastična zvezda Simone Biles je odpovedala četrtkov nastop v finalu mnogoboja. Za zdaj še ni jasno, ali bo nastopila na finalih po orodjih.

Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

5. dan Tokia Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

28.7.2021

Ragbi reprezentanca Fidžija je v finalu olimpijskega turnirja premagala Novo Zelandijo s 27:12 in s tem ubranila naslov iz Ria.

Drama Simone Biles: zaradi duševnega zdravja končala tekmovanje (in igre?)

Gimnastika Drama Simone Biles: zaradi duševnega zdravja končala tekmovanje (in igre?)

27.7.2021

Desetletne prevlade ameriških telovadk je konec. V Tokiu so morale krono najboljših na ekipni tekmi predati Rusinjam. ZDA, ki so hitro ostale brez slovite Simone Biles, so osvojile srebrno medaljo, bronasto pa nekoliko presenetljivo Velika Britanija.

Prestižna ekipna krona po 25 letih spet ruskim telovadcem

Gimnastika Prestižna ekipna krona po 25 letih spet ruskim telovadcem

26.7.2021

Svetovni in evropski prvak v športni gimnastiki Nikita Nagorni je ruske telovadce v Tokiu z odličnim nastopom na parterju popeljal do tako želenega naslova olimpijskih prvakov na ekipni tekmi, a prvi ruski junak je Artur Dalalojan.

Čusovitina pri 46 letih ostala brez finala in končala kariero

Gimnastika Čusovitina pri 46 letih ostala brez finala in končala kariero

25.7.2021

Uzbekistanska telovadka Oksana Čusovitina je v kvalifikacijah preskoka osvojila 14. mesto, s tem je zgrešila finale in pri 46 letih končala svojo dolgo in bogato kariero.

Japonski telovadci dobili kvalifikacije, Učimura izpadel

Gimnastika Japonski telovadci dobili kvalifikacije, Učimura izpadel

24.7.2021

Uvodni dan gimnastičnih olimpijskih bojev v Tokiu je pripadel domačim telovadcem. Ekipni olimpijski prvaki iz Rio de Janeira 2016 so zbrali 262,251 točke in vodijo pred dvakratnimi prvaki (2008, 2012) Kitajci (262,061).

Čusovitina bo po osmih olimpijskih igrah končala kariero

Tokio 2020 Čusovitina bo po osmih olimpijskih igrah končala kariero

22.7.2021

Uzbekistanska telovadka Oksana Čusovitina je sporočila, da bodo olimpijske igre v Tokiu njene zadnje v karieri. Veteranka na gimnastični sceni je že dopolnila 46 let, nastopila pa bo že na svojih osmih igrah v karieri.

Simone Biles potrdila nastop v Tokiu 2020

28.6.2021

Prva zvezdnica svetovne gimnastike Simone Biles, ki je na zadnjih poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru 2016 osvojila štiri zlate in eno bronasto kolajno, nato pa si vzela tekmovalni premor, bo nastopila v Tokiu.

Vedenejeva potrdila vozovnico za olimpijske igre

Ritmična gimnastika Vedenejeva potrdila vozovnico za olimpijske igre

10.5.2021

Jekaterina Vedenejeva je na svetovnem pokalu v ritmični gimnastiki v Bakuju dokončno potrdila olimpijski nastop v Tokiu.

Kanadčani zaradi strahu pred pandemijo brez olimpijskih kvalifikacij

Gimnastika Kanadčani zaradi strahu pred pandemijo brez olimpijskih kvalifikacij

8.5.2021

Kanadska gimnastična zveza je sporočila, da njeni športniki zaradi strahu pred pandemijo novega koronavirusa prihodnji mesec v Riu ne bodo tekmovali na kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu.