Judo - Arhiv

Francozom prvo ekipno zlato v judu

Končne odločitve 8. dne Francozom prvo ekipno zlato v judu

31.7.2021

V prvem olimpijskem tekmovanju mešanih ekip v judu so zlato osvojili Francozi, s 4:1 so premagali Japonce. Teddy Riner je s tem uspehom osvojil svojo peto olimpijsko medaljo in tako postal največkrat nagrajeni judoist na OI.

Ana Velenšek izpadla v drugem krogu po treh kaznih

Judo Ana Velenšek izpadla v drugem krogu po treh kaznih

30.7.2021

Slovenskih nastopov v judu na olimpijskih igrah v Tokiu je konec. Ana Velenšek je v kategoriji nad 78 kilogramov izpadla v drugem krogu, potem ko je prejela tri kazni proti Brazilki Marii Suelen Altheman.

Po prvi zlati v Slovenijo priletela tudi srebrna medalja s Tino Trstenjak

Judo Po prvi zlati v Slovenijo priletela tudi srebrna medalja s Tino Trstenjak

28.7.2021

Olimpijski prvak Benjamin Savšek se je z zlato medaljo vrnil v domovino v torek dopoldne, pozno zvečer pa je na letališču Jožeta Pučnika pristala tudi Tina Trstenjak, dobitnica srebrne medalje v judu.

Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

5. dan Tokia Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

28.7.2021

Ragbi reprezentanca Fidžija je v finalu olimpijskega turnirja premagala Novo Zelandijo s 27:12 in s tem ubranila naslov iz Ria.

Olimpijska prvakinja bo srebrno Tino Trstenjak po igrah obiskala v Sloveniji

Tokio 2020 Olimpijska prvakinja bo srebrno Tino Trstenjak po igrah obiskala v Sloveniji

27.7.2021

Slovenske judoistke so na petih zaporednih igrah osvojile olimpijsko kolajno, Tina Trstenjak pa je s srebrom v Tokiu, potem ko je bila zlata v Riu, postala najuspešnejša med njimi.

Trstenjak: Ko se s Clarisse dobiva v finalu, je to vedno šov

Srebrni odmev Trstenjak: Ko se s Clarisse dobiva v finalu, je to vedno šov

27.7.2021

"Taktika je bila, da jo utrudim in jo pozneje vržem, a to je na koncu uspelo njej," je po porazu v finalu do 63 kg proti Francozinji Clarisse Agbegnenou in o osvojeni srebrni olimpijski kolajni povedala judoistka Tina Trstenjak.

Tina Trstenjak kljub težavam s hrbtom do olimpijskega srebra

Tretja slovenska medalja Tina Trstenjak kljub težavam s hrbtom do olimpijskega srebra

27.7.2021

Judoistka Tina Trstenjak je potrdila sloves, da je tekmovalka za največje tekme! Po naslovu olimpijske prvakinje iz Ria se bo iz Tokia vrnila s srebrom. Sploh prvi poraz na olimpijskih igrah ji je zadala večna tekmica Francozinja Clarisse Agbegnenou.

Trstenjak: Odločilne malenkosti na olimpijskih igrah pridejo še bolj do izraza

Tokio 2020 Trstenjak: Odločilne malenkosti na olimpijskih igrah pridejo še bolj do izraza

26.7.2021

V torek bo na tokijski tatami stopila Tina Trstenjak, glavno slovensko orožje v judu, ki brani naslov olimpijske prvakinje iz leta 2016.

Kaja Kajzer v podaljšku ostala brez bronaste medalje

Judo Kaja Kajzer v podaljšku ostala brez bronaste medalje

26.7.2021

Judoistka Kaja Kajzer je v Tokiu v kategoriji do 57 kilogramov osvojila peto mesto, potem ko jo je v odločilni borbi za bronasto medaljo premagala prva nosilka, Kanadčanka Jessica Klimkait.

Na tatamije še obe slovenski elitni borki

Judo Na tatamije še obe slovenski elitni borki

25.7.2021

Slovenski judo bosta na olimpijskih igrah v Tokiu v drugem delu predstavili še obe varovanki trenerja Marjana Fabjana, Tina Trstenjak in Ana Velenšek, ki bosta v Tokiu branili odličja iz Ria 2016.

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

2. dan Tokia Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

25.7.2021

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.

Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

Slovenci drugi dan Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

24.7.2021

Judoist Adrian Gomboc se je 2. dan iger v Tokiu prebil v četrtfinale, nato pa izgubil dve borbi in ostal brez medalje. Eugenia Bujak je bila 19. na cestni dirki, Darko Jorgić, Benjamin Savšek in Eva Terčelj pa so uspešno opravili svoje naloge.

Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

1. dan Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

24.7.2021

Uvodni dan olimpijskih iger so podelili 11 kompletov medalj. Izjemno uspešno so igre začeli Azijci, ki so si že zagotovili sedem zlatih medalj. Japonsko je navdušil judoist Naohisa Takato, ki je osvojil zlato v kategoriji do 60 kilogramov.

Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

Slovenski nastopi 1. dan Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

23.7.2021

1. dan Tokia je zaznamoval Tadej Pogačar, a Slovenci smo navijali še za kar nekaj športnikov. Za dobro 11. mesto je poskrbela strelka Živa Dvoršak, v judu do 48 kg je Maruša Štangar izpadla v 2. krogu, Bojan Tokić je zanesljivo preskočil prvo oviro.

Judo: Alžirec odpovedal olimpijski nastop zaradi izraelskega tekmeca

23.7.2021

Alžirski judoist Fethi Nourine se je že pred začetkom tekmovanj odpovedal olimpijskemu nastopu v Tokiu, potem ko mu je žreb kot možnega nasprotnika določil izraelskega judoista.

Trstenjak, Štangar, Kajzer, Velenšek in Gomboc v judoistične boje na OI

Tokio 2020 Trstenjak, Štangar, Kajzer, Velenšek in Gomboc v judoistične boje na OI

22.6.2021

Judoisti Tina Trstenjak, Maruša Štangar, Kaja Kajzer, Ana Velenšek in Adrian Gomboc bodo zastopali Slovenijo na olimpijskih igrah v Tokiu.

Hitro slovo Adriana Gomboca na svetovnem prvenstvu

Judo Hitro slovo Adriana Gomboca na svetovnem prvenstvu

7.6.2021

Olimpijec Adrian Gomboc je nastope na svetovnem judoističnem prvenstvu v Budimpešti v kategoriji do 66 kg končal že po uvodnem dvoboju.