Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

Tokio, 15. dan Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

7.8.2021

Predzadnji dan olimpijskih iger so podelili kar 34 kompletov odličij. Ob zaključku poletnih iger 32. olimpijade ni manjkalo drame in zlatih trenutkov, zlasti v ekipnih in borilnih športih. Do konca Tokia 2020 je samo še en dan – nedelja.

Osterman po zmagi v finalu C: Doživljam nekaj podobnega kot Simone Biles

Kajak/Kanu Osterman po zmagi v finalu C: Doživljam nekaj podobnega kot Simone Biles

5.8.2021

Kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta na olimpijskih igrah v Tokiu ostali brez finala najboljše osmerice v sprintu v enojcu na 500 metrov. Osterman je končala na 17. mestu, Ponomarenko Janić pa je bila 20.

Kajakašici izgubili usklajenost, padli v vodo in ostali brez finala

Šokanten razplet Kajakašici izgubili usklajenost, padli v vodo in ostali brez finala

3.8.2021

Slovenski kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman se na olimpijskih igrah nista prebili v finale v disciplini K-2 na 500 metrov. Primorki sta se v prvi polfinalni skupini tik pred ciljem prevrnili in bili diskvalificirani.

Slovenska naveza zanesljivo v polfinale:

Kajak/Kanu Slovenska naveza zanesljivo v polfinale: "Anja se kar ni hotela ustaviti"

2.8.2021

Slovenski kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta si z zmago v četrtfinalu na olimpijskih igrah v Tokiu izborili polfinalni nastop v disciplini K-2 na 500-metrski razdalji.

Tokijska proga ju spominja na domače koprsko pristanišče

Kajak/Kanu Tokijska proga ju spominja na domače koprsko pristanišče

1.8.2021

Na tokijskih brzicah so tekmovanja končali kajakaši in kanuisti na divjih vodah, zdaj pa se začenjajo tekmovanja na mirnih, kjer ima Slovenija v kajaku dvosedu s Špelo Ponomarenko Janić in Anjo Osterman močnega aduta.

Kauzer brez finala: čoln ni stekel, na silo pa ni šlo

Kajak Kauzer brez finala: čoln ni stekel, na silo pa ni šlo

30.7.2021

Kajakaš Peter Kauzer, eden od kandidatov za olimpijsko medaljo v Tokiu, ni ponovil uspeha iz Ria. V polfinalu je bil prepočasen in se ni prebil med deseterico finalistov.

Alja Kozorog ostala brez finalnega nastopa

Kajak/Kanu Alja Kozorog ostala brez finalnega nastopa

29.7.2021

Kanuistka Alja Kozorog se ni uvrstila v finale slaloma na divjih vodah. Med osemnajstimi tekmovalkami je zasedla 12. mesto. V finale se je uvrstilo deset najboljših. Olimpijska prvakinja je postala Avstralka Jessica Fox.

Savšek na Brniku prejel zlati kanu

Zlato že v domovini Savšek na Brniku prejel zlati kanu

28.7.2021

Na dan, ko je Primož Roglič pod sveto goro Fudži osvojil olimpijsko zlato, se je v domovino vrnil še drugi slovenski nosilec olimpijskega zlata, Benjamin Savšek. Tam so mu navijači izročili zlati kanu.

Kauzer: Čas za nove olimpijske spomine

Kajak/Kanu Kauzer: Čas za nove olimpijske spomine

27.7.2021

Tokijske brzice so z zlato medaljo kanuista Benjamina Savška že poskrbele za največji uspeh v zgodovini slovenskega slaloma na divjih vodah. Na igrah 32. olimpijade pa je še eno močno orožje – Peter Kauzer.

Divjevodaša gladko naprej; Mrak-Macarol po prvem dnevu 14.

Slovenci 5. dan iger Divjevodaša gladko naprej; Mrak-Macarol po prvem dnevu 14.

27.7.2021

Peti dan iger v Tokiu so bili poleg Primoža Rogliča in Darka Jorgića v slovenskem taboru v ospredju športniki na vodi, tako na brzicah kot v bazenu in na morju.

Eva Terčelj zgrešila vrata in ostala brez finala

Kajak-kanu Eva Terčelj zgrešila vrata in ostala brez finala

27.7.2021

Kajakašica na divjih vodah Eva Terčelj je veljala za eno izmed favoritinj za medaljo, toda svetovna prvakinja je v polfinalu zgrešila vrata in ostala brez finala.

Z mirnim značajem dokončno ukrotil divjo vodo

Portret Benjamina Savška Z mirnim značajem dokončno ukrotil divjo vodo

26.7.2021

Benjamin Savšek bi si težko predstavljal popolnejši dan. Z izvrstno vožnjo v Tokiu je slovenskemu slalomu na divjih vodah priveslal prvo zlato kolajno na OI. Izročil mu jo je legenda tega športa, trikratni olimpijski zmagovalec Tony Estanguet.

Savšek: To so bile mnogo let moje sanje, vesel sem, da jih danes živim.

Zmaga po neprespani noči Savšek: To so bile mnogo let moje sanje, vesel sem, da jih danes živim.

26.7.2021

"Dolgo sem čakal na novo priložnost in vesel sem, da sem jo izkoristil, da se je tokrat sreča obrnila meni v prid," je po osvojeni zlati olimpijski medalji v Tokiu povedal kanuist Benjamin Savšek.

Benjamin Savšek kot vihar do olimpijskega zlata!

Druga medalja! Benjamin Savšek kot vihar do olimpijskega zlata!

26.7.2021

Kanuist Benjamin Savšek je pri 34 letih svoji izjemni karieri postavil zlato piko na i. Po naslovu svetovnega in evropskega prvaka je v Tokiu osvojil še zlato olimpijsko medaljo. Zmagal je na veličasten način, saj je vse ugnal za več kot tri sekunde!

Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

Slovenci drugi dan Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

24.7.2021

Judoist Adrian Gomboc se je 2. dan iger v Tokiu prebil v četrtfinale, nato pa izgubil dve borbi in ostal brez medalje. Eugenia Bujak je bila 19. na cestni dirki, Darko Jorgić, Benjamin Savšek in Eva Terčelj pa so uspešno opravili svoje naloge.

Voda na olimpijskih brzicah tako topla, da ogreje, ne pa shladi

Tokio 2020 Voda na olimpijskih brzicah tako topla, da ogreje, ne pa shladi

24.7.2021

Slovenija ima v Tokiu močno zasedbo v slalomu na divjih vodah. Prvo kolajno med kanuisti in med kajakašicami bosta naskakovala Benjamin Savšek in Eva Terčelj, ki spadata v ožji krog favoritov.

Zaplet s karanteno slovenskih trenerjev hitro rešen

Tokio 2020 Zaplet s karanteno slovenskih trenerjev hitro rešen

15.7.2021

Prvi slovenski športniki, ki so prišli na prizorišče olimpijskih iger v Tokiu, so bili kajakaši in kanuisti na divjih vodah, ki pa so se po prihodu na Japonsko spopadli z zapleti.

Divjevodaši že na poti v Tokio

5.7.2021

Slovenski divjevodaši Peter Kauzer, Benjamin Savšek, Eva Terčelj in Alja Kozorog so prvi slovenski športniki, ki so se že odpravili proti prizorišču olimpijskih iger v Tokiu.

Savšek olimpijsko generalko končal na stopničkah

Kajak in kanu Savšek olimpijsko generalko končal na stopničkah

20.6.2021

Kanuist Benjamin Savšek je zadnjo tekmo svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Markkleebergu kljub trem dotikom končal na tretjem mestu. V finalu je nastopil tudi Luka Božič, ki je osvojil deseto mesto.

Vid Debeljak in Mia Medved ohranjata upe za Tokio

Kajak-kanu Vid Debeljak in Mia Medved ohranjata upe za Tokio

20.5.2021

V igri za pot na Japonsko ostajata še Vid Debeljak in Mia Medved, ki sta uspešno opravila s kvalifikacijskimi in polfinalnimi tekmami dodatnih olimpijskih kvalifikacij sprinterjev na mirnih vodah.