Nikola Karabatić. Foto: AP

V skupini A je največ pozornosti pripadlo obračunu Nemcev in do tega kroga še neporaženih Francozov. Ti so na koncu osvojili še tretjo zmago in so še naprej na vrhu skupine. Ludovic Fabregas je odločilni zadetek (za vodstvo s 30:28) prispeval slabo minuto in pol pred koncem. Najboljši strelec Francije je bil sicer Dika Mem s šestimi goli, pri Nemcih je enega več dosegel Timo Kastening.

Že pred tem je Norveška s 27:23 premagala Argentino, Sander Sagosen je sedemkrat zadel za zmagovalce, stoodstotna Španija pa je z 32:25 ugnala Brazilijo. Ferran Sole Sala je zadel petkrat s petimi meti.

V skupini B so Danci brez težav preskočili Bahrajn, pri čemer je Johan Hansen s stoodstotnim metom dosegel šest zadetkov. Precej tesnejši je bil obračun Švedov in Portugalcev, ki so ga z 29:28 dobili prvi. Portugalci so se minuto in 20 sekund pred koncem približali na zadetek, a česa več jim ni uspelo narediti. Niclas Ekberg je bil z devetimi goli najboljši pri zmagovalcih in na tekmi. Egipt pa je s 33:29 odpravil domačine Japonce, ki so tako kot Bahrajn še brez točke. Ahmed Elahmar je dosegel osem golov za Egipt, toliko kot Shinnosuke Tokuda za Japonsko.

V nadaljnje tekmovanje se uvrstijo prve štiri ekipe iz vsake skupine.