Francozi so v obračunu do zdaj neporaženih premagali Špance (37:31). Že do konca prvega polčasa so si priigrali šest golov prednosti, ki je potem niso več izpustili iz rok. Sredi drugega polčasa je bil izid že 30:22, ob koncu je Francija nekoliko popustila in Španija je ublažila poraz. Za Špance je bil nerešljiva uganka Nedim Remili, ki je dosegel devet golov, Hugo Descat jih je dodal sedem. Pri Špancih sta jih po pet dosegla Alex Dushebajev in Aleix Gomez Abello.

Nemčija je premagala Norveško z 28:23, izkazal pa se je predvsem vratar Andreas Wolff, ki je v odločilnih trenutkih poskrbel, da Norvežani niso prišli blizu. Z zmago so Nemci ujeli in prehiteli današnje tekmece na lestvici, obe ekipi imata po štiri točke. Do prvih dveh pa so v južnoameriškem obračunu prišli Brazilci, ki so Argentino premagali s 25:23.

V skupini B so Danci premagali Portugalce (34:28). Po izenačenem prvem delu, ki so ga Danci dobili le za gol, je odločitev padla sredi drugega polčasa, ko Portugalska ni zadela deset minut. Za Dansko je Mikkel Hansen dosegel devet golov, Mathias Gidsel sedem, pri poražencih pa je bil najboljši Diogo Branquinho s štirimi.

Na drugem mestu skupine je zdaj Egipt, ki je danes premagal Švedsko s 27:22 in skandinavske tekmece ujel pri šestih točkah. Prvi dve je v Tokiu dosegel Bahrajn, ki je gostitelje Japonce premagal z 32:30.